Oscarite väljajagamisel mängib suurt rolli Governors Awards auhinnatseremoonia, millega tunnustatakse filmitegijaid nende elutöö põhjal. Nüüd teatab Ameerika Filmiakadeemia, et kõnealune tseremoonia lükkub edasi ja nominendid saavad oma autasud kätte hoopis jaanuaris. Plaanide kohaselt pidi tseremoonia toimuma selle aasta novembris, kuid käimasoleva streigi tõttu ei saa see sel ajal toimuda.

Governors Awardsi peetakse Oscarite hooajal oluliseks sündmuseks ning on seetõttu staarirohke auhinnagala. Kuna näitlejatel ja kirjutajatel pole võimalik oma linateoseid streigi ajal reklaamida, pidi tseremoonia edasi lükkama, vahendab Deadline. Novembrikuus oleks tunnustatud elutööpreemiaga Angela Bassetit, Mel Brooksi ja Carol Littletoni, samuti oleks auhinna saanud Michelle Satter.

Varem on Governors Awardsi tseremooniat tühistatud vaid korra selle ajaloo jooksul. Seda tehti aastal 2021 koroonapandeemia tõttu. Aasta hiljem lükati see samuti pandeemia tõttu edasi, kuid gala siiski toimus.

Jaanuarikuu paistab aga auhindade jagamises osas tulevat tihe kuu. Augustis teatati, et septembris toimuma pidanud Emmyde gala lükati 15. jaanuari peale. Ka selle sündmuse edasilükkumise põhjuseks oli Hollywoodis käimasolev streik. Kuldgloobuseid jagatakse välja 7. jaanuaril ja Critics Choise Awards toimub hetkeseisuga 14. jaanuaril, vahendab Vanity Fair.

Näitlejate ühingu Screen Actors Guild-American Federation of Radio and Television Artists (SAG-AFTRA) ühisstreik sai alguse juuli keskpaigas. Näitlejate ühingu reeglite järgi ei tohi näitlejad streikimise ajal reklaamida oma telesaateid või filme. Samal ajal streigivad ka kirjanikud, seega ei tohi ka nemad sel ajal tööd teha.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid