Üritusele, kuhu nii Rootsi kui ka teiste riikide kuningaperede naisliikmed saabusid pikkades õhtukleitides, tuli 46-aastane Haukio põlvini riietuses. Tema presidendist abikaasa oli aga dress code'ist paremini aru saanud ning väisas üritust smokingus.

Iltalehtiga kõnelenud etiketiekspert Mirva Saukkola Soome esileedi riietust aga hukka ei mõista, sest see pidava olema ikkagi reeglitega kooskõlas. „Vabariigi presidendil oli seljas smoking, millega saab kanda nii pikki kui lühikesi komplekte,“ selgitas Saukkola ning lisas, et kuninglikele peredele on tavaks kanda pikki õhtukleite niivõrd tähtsatel üritustel.

Saukkola arvates oli Haukio riietus väga hästi kooskõlas tema tavapärase stiiliga ehk esileedi jäi endale kindlaks. „Haukio on sageli eelistanud kanda sinist ja ta ei ole kunagi olnud õhtukleitide fänn. Ta on noor naine, nii et lühikesed rõivad sobivad talle hästi,“ leidis ekspert.

Samuti oli tema üleüldine väljanägemine temale omaselt tagasihoidlik. „Tavaliselt valib Haukio oma riietuse juurde ühe või kaks ehet. Teda on väga harva nähtud kandmas suurejoonelisi ehteid.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid