Produktsioonifirma Turbine Studios väntab ulmesarja „Constellation“, mis peaks mõne aja pärast linastuma voogedastusplatvormil Apple TV+. Täpne kuupäev pole veel paigas.

Suur oli põhjanaabrite rõõm, kui selgus, et osaliselt võetakse see üles Lapimaal. Võtted Inari vallas toimusid tänavu jaanuaris ning veebruaris.

Helsingin Sanomat raporteeris aga hiljuti, et kohalikud ettevõtjad pole saanud kõiki tasusid teenuste eest, mis nad võttegrupile osutasid. Tasumata arveid oli rohkem kui miljoni euro eest.

Nüüd teatas Turbine Studios, et hakkab võlgu likvideerima alates uuest nädalast. Sarjameeskonnale toitlustust pakkunud ettevõtja Heidi Seikkula oli kannapöörde suhtes ettevaatlikult optimistlik. „Alles siis, kui raha on kontol, julgen tõesti kergendatult ohata,“ märkis ta Helsingin Sanomatele ja lisas, et protsessi pani viimaks tööle see, et sotsiaalmeedias on teemast nii palju räägitud. Ettevõtjad on saanud rohkelt toetust, eriti TikToki vahendusel. „Oleme selle eest väga tänulikud,“ lausus Seikkula.

Soome firma Film Service Finland oli võtete juures tegev, aga pole samuti seni tasu saanud. Ettevõtte esindaja rääkis, et seetõttu sattusid nad omakorda rahalistesse raskustesse. Ka tema märkis, et usub lahendusse alles siis, kui raha on tõesti üle kantud.

„Constellationi“ peaosas on Noomi Rapace, kes mänginud Lisbeth Salanderit Millenniumi-filmitriloogias: „Lohetätoveeringuga tüdruk“. Lisaks näeb näiteks ka Jonathan Banksi ja James D-Arcy`t.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid