„Mu võit tõestab, et suurepärane saab olla ka siis, kui kõik viimasele minutile jätta. Tervitustega tähelepanuhäirele!“ hindas iseenda esitust Dykeonaut, kes esimest korda astus lavale eelmisel märtsil Tartu kogukonnapeol 6ede6õrgu6idu.

„Mul on tohutu hea meel, et võistlus toimus mu kodulinnas, kus on sellel aastal tekkinud kuningatest sugusante nii palju ja nii võrratutes varjundites. Mul on au esindada uue põlvkonna talenti. See on alles algus,“ lisas ta.

Heterosõbralike kvääripidude sarja Vikerruumi ja Baltic Drag King kollektiivi koostöös toimunud konkursil astusid täissaalile üles kolmest Balti riigist 12 esinejat, kellest rekordarvuliselt kaheksa olid eestlased. Esikolmikusse jõudsid kaks naabrit Lätist — teisele kohale pürgis Macho Queen ning kolmandaks jäi Vincent Hemingay.

Kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Eeben Früülep (Eesti), Vencheska Baltique (Läti) ning Vujo Delulu (Poola), tõstis esile võistlejate mitmekesisust ja kõrget taset ning Balti riike kui drag-kuningate pärusmaad.

„Baltic Drag King võistlus on eriline vaatemäng vaimukusest, julgusest ja särast,“ leidis Poola drag-esineja Vujo Delulu. Väärtuseks peeti ka rahvusvahelist koostööd Balti kunstnike vahel. „Kultuurisildade loomine tugevdab nii meie kohalikku identiteeti kui kohta Euroopas,“ märkis drag-kuningas Eeben Früülep.

Baltic Drag King Collective, kuhu kuuluvad drag-esinejad Eestist, Lätist ning Leedust, kannab eesmärki mängida drag-kunsti abil sooliste eneseväljendustega ning anda publikule teadmisi LGBTQ+ kogukonna kogemustest ja mitmekesisusest. Balti parimat drag-kuningat valiti viiendat korda, varasemalt on eestlastest esimese koha pälvinud drag-artist Eeben Früülep 2020. aastal ning Major Danger 2022. aastal.

„Vikerruum x Baltic Drag King 2023“ toimus Läti kunstniku Mētra Saberova kureeritud näituse „Dräägime ära“ kõrvalprogrammis. Näitus on avatud Tartus Kogo galeriis kuni 21. oktoobrini.