„Ankest arenes fotograaf, kes oskas tabada inimesi moel, mis avas nende tõelise olemuse. Eriliselt hästi tabas ta oma töödes just lapsi ja enim armastaski ta portreesid, mis jutustasid oma lugu, süüvisid inimesse ja lõid unikaalse vaatenurga. Anke väärtustas oma loomingus aega ja hetki, mis kannavad endaga kaasas midagi enamat ja inspireerivad aina rohkem elama. Näitusele põhiliini moodustabki hetkelisus ja spontaansed tabamused. Eluajal jõudis ta teha kümneid tuhandeid pilte ja tema pildistamise kõrghetkedeks võib nimetada kõige viljakamaid aastaid 2018–2019. Valitud seitseteist teost annavad edasi nii tema unikaalset silma kui ka annet,“ sõnab näituse kuraator Ave Sophia Tölpt.

Anke Elliku õpetaja, Eesti fotograafia üks eestvedajatest Kaupo Kikkas, tõdeb, et tegu oli süvenenud fotograafiga, kes proovis alati otsida oma teed ja mitte leppida olemasolevaga, mis on juba kellegi teise poolt võetud: „Mulle tundus, et ta alles hakkas oma fotograafilisele teele kohale jõudma, nii et võime vaid püüda ette kujutada kõiki neid pilte, mis elu lühiduse ebaõigluses tegemata jäid“.

Anke Ellik.

Kikase sõnul annab Anke meile oma piltide kaudu kätte igaviku teeotsa, mis aitab samal ajal mõista iga hetke olulisust, ning saavutab seeläbi poeetilise mõõtme.

Näitus „Hetkepüüdmise poeesia. Anke Ellik. Retrospektiiv“ on avatud 30. novembrini Telliskivi Loomelinnaku konteineri pop-up galeriis.

Jaga
Kommentaarid