„Vähk on põhimõtteliselt taandumas ja maks enam turses ei ole. Ka ei valuta, ega pista enam maksapiirkond, kuid arsti soovitus oli praegusele olukorrale liialt lootma veel mitte jääda. Organism on kurnatud ja veel liiga nõrk, et ise lõpuni jõuaks terveneda. Seepärast peaks tema arvates kindlalt kuuri kordama või vähemalt pikendama niipalju kui võimalik,“ avaldas Kalmus pühapäeval.

Ravim, mida meie haigekassa ei kompenseeri ja mida Euroopas ei tunnistata ega müüda, maksab Kalmuse sõnul terve raviperioodi ajaks kokku 6000 eurot. Pool kuuri maksab 3500. Kalmus ei saa enda sõnul juba kolmandat kuud tööl käia. Talle on määratud 100% töövõimetus ning tema sissetulek on vaid 200 eurot kuus.

Kalmus vajab heade inimeste mistahes väikestki abi, kes tunnevad, et tahavad ja saavad 52- aastast meest aidata.

Möödunud augusti alguses tuli ilmsiks, et Marek Kalmus on võidelnud juba mõnda aega raske haigusega.

„Kindlasti nii mõnigi on taibanud, et ma põen juba mõnda aega rasket haigust, mis on endisest minust jätnud veel järgi vaid haleda varju,“ kirjutas Kalmus toona oma Facebooki konto seinale. Põhjus, miks ta oma terviseprobleemiga avalikkuse ette otsustas tulla, on finantsiline. Mees ei avalikusta, mis haigust ta täpsemalt põeb ning millise ravimi jaoks ta raha kogub.

Kroonikale ütles Marek toona, et tegemist 4. staadiumi maksavähiga. Esimesed sümptomid lõid välja juba kolm aastat tagasi, 2020. aastal. Viimase kahe aasta jooksul on ta kehakaal langenud 27 kilogrammi võrra.

Jaga
Kommentaarid