Anni on väikese nelja aastase lapse ema. Aastaid tagasi kohtus ta Karliga, kes tundus alguses justkui unistuste mees. Koos võeti pangalaen ja kaasomandisse osteti maja Tallinna külje all.

Ajapikku aga hakkasid sõbrad ja Anni ise märkama, et mees mõnitab teda, alandab teiste ees, keelab ja käsib teha asju ainult nii, nagu Karlile sobib. Lühidalt öeldes, suhe oli muutunud kontrollivaks, ebatervislikuks ja vaimselt vägivaldseks. Anni võttis julguse ja kogu jõu kokku ja läks Karli juurest ära.

Täna on Anni olukorras, kus õnnelikul ajal ühise pangalaenuga ostetud ja kaasomandis olev maja on muutunud talle finantsiliseks koormaks. Anni käib tööl ja saab palka täpselt 37 eurot liiga palju, et osutuda tasuta õigusabi jaoks liiga rikkaks. Eksmees aga elab mõnusasti nende ühises majas, mille pangalaenust maksab Anni poole. Ise elab koos lapsega üürikorteris. Pärast igakuiseid püsikulusid ja enda advokaadile maksmist jääb tal järgi 200 eurot. Söögiks, hügieenitarveteks, ravimiteks ja muuks vajalikuks. Ja Karl peab täiesti normaalseks seda, et ta ei kavatsegi Annilt poolt maja välja osta. Karl laskis teha majast hindamisakti, kuid ei taha poolt selle väärtusest naisele välja maksta. Karl tahab maja peaaegu tasuta ainult iseendale saada.

Me palume üheskoos meie armsate kuulajate abi. Kui keegi soovib Annit aidata ükskõik mil moel, kas on pakkuda Tallinna lähedal odavamat üüripinda, keegi perekonnaõigusega rohkem kursis olev advokaat või jurist soovib oma teenust pro bono pakkuda, kui on rahalisi vahendeid abistamaks, siis andke teada Tissidendi e-mailile tissident@delfi.ee. Me räägime seda lugu täna anonüümselt, ent kõigile abistajatele vahendame Anni päris nime ja kogu vajaliku info ja viime abistajad Anniga kokku.

Kuula lugu pikemalt taskuhäälingu 5. sünnipäeva osast!

1x
00:00