Kõige tähtsam nina ehk filmi peategelane on Oliver, keda mängib Ruben Tolk. Oliver on 13- aastane sümpaatne noormees, kelle süda asub õige koha peal. Ta mõtleb enne kui tegutseb ning hoolib väga oma perekonnast. Oliver proovib päästa oma vanemate abielu nutika äriidee abil.

Peategelast kehastav Ruben Tolk on režissööri ja näitleja Rain Tolgi ning kostüümikunstnik Helina Risti poeg, kes on varem kaasa löönud paljudes kodu- ja välismaistes reklaamides ning täispikas mängufilmis „O2“.

Teine tähtis nina on Oliveri parim sõber ja klassivend Sass, keda kehastab tuntud vanemate Andres Peetsi ja Janne Klooreni poeg Robert Aleksander Peets. Peale õnnestunut tehingut investoritega saab Sass nautida esimesi töö vilju. Sõbrad üritavad koos lahendada Oliveri perekonda tabanud probleeme.

Oliveri isa – 35-aastane Artur, keda mängib Mattias Naan – on innukas, kuid veidi kohmakas endine sõudmistreener. Artur ei tunne end hiljutise koondamise tõttu kindla perepeana, sest kogu majapidamine on langenud tema abikaasa õlule. Uue aja võimalused ja väljakutsed panevad teda kõvasti proovile.

Oliveri ema – 35-aastane Karin, keda kehastab Saara Pius – on heasüdamlik, kuid põhimõttekindel naine. Karin töötab pere ja majapidamise ülalpidamiseks haiglaõena kahes vahetuses. Ta on naine, kes hoiab oma leebel ja kavalal moel kodus kõike kontrolli all, aga kui vaja, võib ka rusika lauale lüüa.

Oliveri pere edukast ärihaist naabrimees, keda mängib Mait Malmsten, on viisakas, hoolitsetud ja alati just parasjagu päevitunud. Naabrimees Tihane on väga pragmaatiline ja seetõttu pisut tundetu. Ta mõtleb numbrites ja emotsioonidel pole tema elus suurt rolli.

Sünopsis

Uus kodumaine koguperekomöödia „Tähtsad ninad“ jutustab laste ja vanemate suhetest kaasaegse ja värske nurga alt, esitades küsimuse, mida on ühel perekonnal tarvis õnnelik olemiseks. Filmi käigus segunevad ja muutuvad rollid - näeme täiskasvanuna käituvaid lapsi ja lastena käituvaid vanemaid. Peaosatäitjatest poisid Oliver ja Sass tulevad filmis välja geniaalse plaaniga asutada iduettevõte ja päästa selle abil oma pere nii majanduslikest raskustest kui ka omavahelistest pingetest.

„Tähtsad ninad“ režissöör Ingomar Vihmar töötab Endla teatris lavastaja ja loomingulise juhina. Tema lavastatud on näiteks „Tramm nimega Iha“ Endla teatris, „Õitseng“ ja „Saatuse heidikute kuu“ Eesti Draamateatris ning „Keskea rõõmud“ Tartu Uues Teatris.

Filmi operaator on Heiko Sikka („Eia jõulud Tondikakul“, „Polaarpoiss“), stsenarist Martin Algus („Soo“, „Sangarid“, „Reetur“), kunstnik Anneli Arusaar („Päevad, mis ajasid segadusse“, „Skandinaavia vaikus“, „Bodom“), kostüümikunstnik Jaanus Vahtra („Kupee nr 6“, „November“, „Viimased“). Helilooja on artistinime all Leslie De Bass tuntud Leslie Laasner, produtsendid Esko Rips ja Diana Mikita („O2“, „Supilinna salaselts“, „Apteeker Melchior“).

Filmi tootja on koguperefilmi „Supilinna salaselts“ produtseerinud Nafta Films. „Tähtsad ninad“ tootmist rahastasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Elisa, Creative Europe Media, Tartu Filmifond ja Estiko Grupp.

„Tähtsad ninad“ pidulik esilinastus toimub Tallinnas 16. oktoobril. Kinodesse üle Eesti jõuab film 20. oktoobriks