Laval jagavad enda lugu ajakirjanikud Peep Pahv, Heidit Kaio, Sulev Vedler, Tarmo Vahter, Andrei Šumakov, Roman Staropopov, Holger Roonemaa ja Kärt Anvelt. Tekste on toimetanud Eero Epner. Õhtut juhib Roald Johannson.

„Me ei tohi mitte ühelgi hetkel unustada, et oleme eelkõige inimesed. Ka meie, ajakirjanikud, vaatamata, mida meist räägitakse ja vaatamata, mida oleme mõnikord ka ära teeninud. Meil on tunded ja unistused, isiklik elu ja valulävi, me nutame ja naerame, me vihastame ja pettume, me eksime ja vabandame. Me suudame olla üleolevad kivinäod ja allaheitlikud kodanikud. Ja kindlasti ka kõike muud, mis jääb nende kahe hoiaku vahele,“ kirjeldas Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald Eestis esmakordse lavaõhtu tausta.

„29. septembri õhtul KUMUs räägivad meie ajakirjanikud lugusid iseendast. Neil pole kohustust hoida või kanda ametlikku rolli või maski. Meie ajakirjanikud vaatavad publikule otsa ja räägivad lugusid, mida keegi pole varem nii ulatuslikult ja sügavalt avanud. Kõik lood on isiklikud, vähemalt suures osas. Samas on kõik lood seotud ka tööga, vähemalt mingis osas. Sest selline ongi meie elu, kus emotsionaalne valmisolek saadab igat sammu ja hingetõmmet,“ lisas Soonvald.