Pärast 17 aastat on Romi Hasa taas naasnud teleekraanile ja seda esmakordselt reality saatejuhi rollis. Romi veab armastusest pakatavat suhtesaadet “Sellest saab meie suvi“, kus viis linnakärast eemal elavat eestlast on asunud kaaslase otsingutele. Saade sai avapaugu suure esilinastuse üritusega, mis tõi taas kokku selle osalised ja meeskonna. ,,Oli meeleolukas jällenägemine ja väga õpetlik oli vaadata enda saatejuhtimise oskusi suurel ekraanil,“ sõnab Romi pärast pikka pausi teletööst.

Saatejuhina tuli Romil olla valmis kõiksugu olukordadeks, ka sellisteks, kui üks saates osaleja keset ööd ära põgeneb. “Sel hetkel ärkas minus taas väike ajakirjaniku soon ja ma mõtlesin, et vot see on televisioon ja intriig, mille me peame kindlasti saatesse panema,“ meenutab Hasa ärevat seika ja kruvib põnevust, et juba järgmistes osades selgub, kuidas olukord lõpuks laheneb.

Tõsielusaate filmimise telgitagused

Saate võtteperioodi soosis ilus suvine ilm ning meeskond sai väga palju Eestimaa looduskaunites kohtades ringi sõita. Tihe filmimisperiood oli aga ka kogenud meeskonnale parajaks katsumuseks. ,,Tööpäevad olid pikad või väga pikad. Tuli olla kannatlik, diplomaatiline, pidevalt valmis ootamatusteks ja kohaneda uute olukordadega. Aga isegi kui alati ei saanud õigel ajal näiteks lõunapausi või kohvipeatust teha, siis must huumor aitas enam-vähem kõik olukorrad lahendada,“ meenutab saatejuht toredat koostööd võttegrupiga.

„Sellest saab meie suvi“ on tituleeritud kui parima castinguga reality Eestis, kus osalejad on säranud oma aususe ja ehedusega. ,,Ühe osaleja puhul üllatas mind see, et ta tuli oma võimaliku partneriga tutvuma nii, et tal olid sisuliselt kohvrid juba pakitud ja valmisolek sissekolimiseks. Ei teagi, kust ta sellise otsusekindluse võttis,“ jagab Romi Hasa vahetuid hetki saatest. Tõsielusarjade puhul on ikka tavaline, et käib ennustusmäng selle üle, mis lõpuks juhtuma hakkab ning ka Romi peab kavalalt saate tulemust vaka all hoidma. ,,Kõige rohkem ikka küsitakse, et kas tuleb mõni päris paar. Aga see muidugi ei selgu esimeses osas, kuigi vaataja võib hakata juba panustama, et kes tunduvad hästi sobivat.“

Kaamera eest tagasi raadiosse

Lisaks teletööle pole Romi Hasa kuhugi ka raadiost kadunud, vaid on võtnud ette hoopis uue saate juhtimise. ,,See on uutmoodi töörutiini - olla eetris kella 6st 10ni,“ räägib Romi enda verivärskest hommikuprogrammist ning lisab, et septembrikuu ongi suures osas läinud selle käimajooksmise tähe all. Uut saadet “Hommikuraadio Romi ja Kristjaniga“ veab Romi koos Kristjan Goldiga Kuku raadios igal argipäeval.