Gaffigan postitas oma Facebooki kontole video, milles võtab ette soomlaste - ja tegelikult ju ka eestlaste - ühe pühama paiga ehk sauna.

Koomik alustab enda sketši tõdemusega, et Soomes - kus saunad leiutati - juuakse leilivõtu ajal rahustuseks viina. „See võib olla põhjus, miks me pole kunagi kuulnud mitte midagi näiteks Soome kirjandusest,“ lisab ta. Seejärel võtab ta ette sõna „sauna“ hääldamise ja tõdeb, et ameerikalikult kõlab see sõna „saownah“. See kõlavat koomiku arvates nagu hullumeelne. Lõpetuseks teeb ta ka purjus soomlasi ise järgi.

Kuigi ilmselgelt on tegemist naljaga, siis paljusid soomlasi ja teisi kommenteerijaid see nali ei lõbustanud. Praeguseks ligi 300 000 vaatamist ja üle 500 kommentaari saanud klipi alt leiab nii mõnegi vihase pöördumise.

„Keegi ei häälda sõna „sauna“ nagu „saownah“, kui sa ei räägi just inglise keelt,“ torkab üks kommentaator. „Minu kui soomlase kõrvadele on su naljad kõige hullemad, mida eales olen kuulnud. Saunanaljad on nii kulunud ja stereotüüpilised. Kui tahad olla edukas, mõtle midagi muud välja,“ arvab teine.

Loomulikult leidub ka inimesi, kes heidavad koomikule ette, et viimane pole kunagi Soomes saunas käinud, seega ei tea ta sellest midagi. „Öeldakse, et hea nali sisaldab vähemalt poolt tõde. Selle kuti jutus pole isegi viit protsenti tõde,“ lisab Soome nimega kommenteerija.

Viimaks heidetakse koomikule ette veel faktide valetõlgendust ning lihtsalt halbade naljade tegemist. Ka väidavad mitmed soomlased, et nad ei joo saunas üldse alkoholi ja kui joovadki, siis see poleks kindlasti viin.