Caine`i viimane film „Suur põgeneja“ („The Great Escaper“) jõudis äsja kinolinale ning seetõttu andis mees ka BBC raadiojaamale intervjuu. Caine on korduvalt enda pensionile siirdumisest rääkinud, kuid teda on erinevad projektid siiski tagasi filmitööstusesse tõmmanud. „Ma aina räägin, et jään pensionile. Nüüd on see käes,“ rääkis ta BBC-le.

Paljudele fännidele Christopher Nolani Batmani-filmidest kangelase ustava abilise Albertina tuntud Caine lisas, et tal on nüüd film, kus ta mängib peaosa ja saanud uskumatuid arvustusi, mistõttu oli ta kimbatuses. „Kuhu siit veel edasi minna?,“ mõtiskles mees.

Filmis „Suur põgeneja“ portreteerib Caine Teise maailmasõja veterani Bernie Jordanit. Viimane sai kuulsaks 2014. aastal, kui ta põgenes hooldekodust, et osaleda Normandia dessandi aastapäeval Prantsusmaal. Kuigi Briti meedia on mehe osatäitmist kiitnud, siis pole Caine`i sõnul 90-aastastele enam tööstusel väga rolle pakkuda.

„Praegu sobivad mulle vaid 90-aastaste meeste rollid, äärmisel juhul 85-aastaste,“ naeris ta. „Need pole aga peaosad. 90-aastastele meestele pole kandvaid rolle, sa pead konkureerima noorte kenade poiste ja tüdrukutega. Seega ma mõtlesin, et ma võin samahästi selle kõigega lõpetada,“ rääkis tunnustatud näitleja.

Lisaks Batmani-saagale on Caine tuntud sellistest menufilmidest nagu „Harry Brown“, „Itaalia rööv“, „Tenet“, „Dunkirk“, „Tähtedevaheline“ jne. Kokku on mees alates 1946. aastast mänginud ligi 175 filmis ja paljudes teatritükkides. Ta võitis parima meeskõrvalosa Oscari filmide „Hannah ja ta õed“ (1987) ning „Siidrimaja seadused“ (2000) eest. Lisaks on ta olnud Oscarile nomineeritud veel neljal korral ning võitnud hulganisti muid filmimaailma auhindu.