Van Damme on filmiekraanil võlunud vaatajaid oma ägedate võitluskunstiandega ja karismaatilise olekuga ning olnud kinomaailma legend aastakümneid. Järjest enam on ta aga ärimaailma sukeldunud ning nüüd on ta soetud ühe viskibrändiga.

Van Damme avastas viskibrändi Old Oak Whiskey siis, kui kohtus oma sõbra ja ärimaailma kolleegiga. „Ma otsisin oma viskit, mis võiks olla Ameerika burboon. Üks mu lähedasemaid sõpru ja äripartnereid küsis: „Miks Ameerika viski, kui sa võid minna tagasi viski juurte juurde ja leida iiri viskit?“,“ rääkis kinolegend oma alkoholiärist lähemalt.

Seejärel oli Van Damme õppinud rohkem uut viskibrändi tundma. „Old Oaki ei oldud veel turule toodud ja see pandi kokku paari Iirimaa viskifänni poolt,“ sõnas ta. Idee talle meeldis ja peagi oli ta uue ettevõtmisega seotud. „See oli perfektne võimalus panna kokku kaks asja, millega mul on lähedane side: viski ja selle rikkalik pärand ning Iirimaa ja selle inimeste karisma ja soojus,“ tõdes näitleja. Lõpliku otsuse tegi ta pärast viski maitsmist, vahendab Express.

Brändi Old Oaki nimi pärineb Põhja-Iirimaal asuvast imekenast piirkonnast Derry maakonnas, mis on tuntud kui „Oak Leaf County“. Brändi kaasasutaja Kevin Carson on just Derry maakonnast pärit ja ta tundis, et iiri viski peaks esindama ja olema seotud maakonna nimega.

Ühe Old Oaki viskipudel eest tuleb välja käia umbkaudu 45 eurot.