Clicherik & Mäx tähistavad tänavu juba oma neljandat tegutsemisaastat. Esmalt naljaga tehtud ja Raadio 2 konkursile saadetud loost „Madalal“ kujunes kahe noore poisi jaoks edukas ja tõsiseltvõetav karjäär, kus muusika on jäänud mõlema artisti põhitegevuseks ning toonud neile ka 2020. aastal looga „Maakas“ Raadio 2 Aastahiti esikoha. Kolme aasta jooksul valminud album käsitleb palju just noore muusikuna läbilöömist, põrumist, unistuste täitumist ning ootustes pettumust.

Artistid ise on iseloomustanud oma plaati kui introspektsiooni – elu tõusudest ja mõõnadest, võrreldes seda Ameerika mägedega. „Elu on olnud sel perioodil täielik rollercoaster. Oleme vahepeal inimestena palju küpsemaks saanud ning seda on kuulda ka meie muusikas. Saundiliselt on „Paksud“ palju küpsem, tehnilisem ja nutikam kui kunagi varem. Lüürikad on mõnes loos kohati väga sügavad ja elulised. Samas mõnes loos võib leida väga lõbusat ning ennast mitte liiga tõsiselt võetavat sõnumit. Just ükspäev rääksime, et see viimane album tundub ikka nii „päris“ ja tõsiseltvõetav võrreldes sellega, mis oli kui me alustasime. See on kõige ehtsam Clicherik & Mäx, mida sa kuulnud oled. 100 protsenti meie. Oleme uhked,“ lisab bändiliige Mäx.

Albumi salvestanud ja produtseerinud Bert On Beats kommenteerib albumi tegemist järgmiselt: „Albumi „Paksud“ kokkupanemine on olnud minu jaoks parajalt töömahukas, keeruline ja pikk protsess, sest osaliselt alustasime ju albumi põhjade tegemist juba kolm aastat tagasi. Selle perioodi vahele jäävad singlid, mis albumile ei läinud, koroonaaeg, kus mõned asjad seisid mitmeid kuid, bändi liitumine Sony-iga ning kõik need protsessid, mis on võtnud oma aja. Ma arvan, et see pikem podisemine ja ideed, mis albumilt välja jäid annavad uuele materjalile selle võrra rohkem tummisust ning kooslus kõlab küpsemalt,“ sõnab Bert.

Albumil teevad kaasa tõusev popmuusika täht An-Marlen, Eesti Laulul tuntust kogunud artist kaw, andekas laulja Kristel Aaslaid, räppar Kriipsu-Uku ning noor talendikas produtsent Olivar. „Albumil esiletõstetud artistid sulandusid lugudele kõik loomulikult. Võiks isegi öelda, et nad olid justkui pusletükid, mis projekti täiuslikult kokku liimisid. Olen rõõmus, et saime tuua esile uuemaid artiste ja ka kogenumad soovisid meiega tuld toota,“ täpsustab Clicherik. Albumilt leiab esikbängeri „Pargi 6“, „Oki“ ja sel suvel digiedetabeleid vallutanud ning raadioeetreid raputanud „Mõtled mu peale“ ja hiljuti ilmunud uusversiooni legendaarsest hitist „Kesköödisko“, mis valmis koos ansambel Trafficuga.

Värske plaadi „Paksud“ suur esitluskontsert leiab aset 24. novembril Helitehases.