’’Värske singel ’’1995’’ on novembris ilmuvalt ’’Raju reede’’ albumilt uus lugu ja mõtlesin, et paremat stiili selle albumi tutvustamiseks ei ole - tuleb taas valida 90ndate suund,“ räägib Uusküla.

Uues loos teeb kaasa ka Eesti üks populaarsemaid telesaatejuhte Kristjan Jõekalda aka Ice Dog M, kes püüab terve loo ajal, 1995. aastal, lauljale koju helistada ja teda kätte saada.

’’Kui sa teed sellise teemaloo, siis seal peab olema natuke ajastu nalja ja huumorit ka sees, seda ei saa liiga tõsiselt võtta’’, arvab laulja ja lisab, et talle tundub, et eestlastele meeldivadki vahel sellised humoorikad ja ülevindi teemad.

’’Kui laulu demo sai valmis ja loos tekkis koht, kus mulle helistatakse koju lauatelefonile, siis ma olin kohe veendunud, et see ei saa olla keegi muu kui Ice Dog M,“ räägib Merlyn ja lisab, et Jõekalda tuli ideega kohe kaasa ja see mõte, et loos kaasa teha, sobiks talle väga hästi.

Uus singel „1995“ viib ajarännakule 1995. aastasse, kus kogu maailm oli valla ja elu oli ilus. ’’Proovisime ka loo enda hoida nii stiilipuhta kui vähegi võimalik oleks, et seal oleks ikkagi väga äratuntav 90ndate nišš sees,’’ lisab laulja.

Novembri keskpaigas ilmuvalt ’’Raju reede’’ albumilt leiab kuus varasemalt ilmunud singlit ja neli täiesti uut pala, sh värske singel „1995“.

Retrosuunaline stiilialbum sai alguse laulja jaoks filmirollist ’’Päevad, mis ajasid segadusse“, kui ilmus 90ndate teemalugu ’’Raju reede’’. Pärast seda on ta seigelnud ka loominguliselt sarnasel lainel ja nii saab olema kogu ’’Raju reede’’ album väga selge näo ja nišiga, mis võtab selle perioodi väärikalt kokku.

’’Kogu album on inspireeritud 80ndate, 90ndate ja millennium sound’idest, mis on segatud tänapäevaste muusikasuundadega. Kui juba ’’Raju reedega’’ see muusikaline periood algas, siis tuleb see etapp ka väärikalt vormistada’’, ütleb laulja ja lisab, et selline teemaplaat tuleb lisaks muusikaplatvormidele välja ka reaalse CDna.

Lisaks tuleb üle-eestiline albumituur ’’Reedest Reedeni’’, kus igal reedel astub laulja üles albumi lugudega mõnes suuremas Eesti linnas.