Uue raamatu kirjutamise mõte tuli Mallule pähe pärast Brigitte Susanne Hundi hiljuti ilmunud raamatu lugemist.

„Kirjutan näiteks sellest, miks ja kuidas ma Kardost tegelikult lahku läksin. Vahepealsetest traumadest. Ja sellest, mitme mehe üle ma Kardo rüpes nutnud olen,“ lubab Mallukas.

Mallukas andis 2020. aasta septembris teada, et tema ja abikaasa Kardo pikk abielu sai lõpu.

„Te ilmselt nüüd loodate lugeda siit mingisugust dramaatilist lugu, kuidas selline hirmus asi juhtuda sai, aga tegelikult ei ole siin suurt mitte midagi. Me tegelesime kahjuks lihtsalt liiga piki aastaid mitte tülitsemisega, millest ma siin blogiski suure suuga rääkinud olen, aga ma ei saanud ise aru, et mitte tülitsemine tuleb lihtsalt meievaheliste teemade ignoreerimisest ja probleemide vältimisest. Ja nii juhtuski, et enne kui ma isegi aru sain, olid aastad möödas ja kõik need tunded hakkasid mul juba viiel erineval moel üle ääre ajama, nagu te ilmselt viimasel ajal siin blogist näinud ka olete. Ma käisin teraapias, sain oma ülipaljudele küsimustele vastused ja nii see otsus sündis,“ selgitas Mallukas enda blogis ning Kardo nõudmisel palus selgitada, et lahutus on Malluka otsus.

Kardo ja Mariann abiellusid 2015. aasta suvel ja neil on koos kolm last - kuueaastane Mari Johanna, kolmeaastane Lende Liis ja aastane Marta Kene.