Uudist näitleja surmast kinnitas mehe agent, kes ütles CNN-ile saadetud teates, et näitleja suri teisipäeval pärast lühikest võitlust kõhunäärmevähiga. Mehe surma hetkel oli perekond tema kõrval.

Roundtreed peeti näitlejaks, kel õnnestus olla väiksemates rollides maailmakuulsate staaride seas. Teatrinäitlejana alustanud Roundtree esimene suurem roll kinolinal oli 1971. aasta megahitt „Shaft“, mis pani aluse tervele frantsiisile. Viimases kahes „Shafti“ filmis on nimitegelast, karmi ütlemise ja olemisega eradetektiivi John Shafti kehastanud armastatud näitleja Samuel L. Jackson.

Jakcson, kellega Roundtree mängis koos ka „Shafti“ viimases filmis, nimetas sotsiaalmeedias meest Shafti prototüübiks ning parimaks selle rolli kehastajaks. „Tema lahkumine jätab suure augu mitte ainult minu, vaid teie kõigi südamesse,“ kirjutas Jackson Instagramis.

50 tegutsemisaasta jooksul tegi Roundtree kaasa üle 150-s filmi-ja seriaalirollis. Tuntumad neist on „Roots“, „Meeleheitel koduperenaised“ ja „Värske Bel-Airi prints“.