Heategevusliku lipsu- ja kleidioksjoni „500 Kleiti“ unikaalne moesõul leiab täna aset Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis, kuhu on kutsutud mitmed tuntud inimesed.

Moešõul saab näha läbilõiget tänavustest annetustest, teiste seas ka Eesti Vabariigi presidendipaari Alar ja Sirje Karise, tipptennisisti Anett Kontaveiti, armastatud lauljate Anne Veski ja Ivo Linna ning teiste heade Eesti inimeste pidulikke kleite ja lipse, millega meie heategijad on säranud nii presidendi vastuvõttudel, lavalaudadel kui koolilõpetamistel. Sellest, kuidas aitab mobiilne kompuutertomograaf vähi varajast avastamist tõhusamaks muuta, räägib Eesti Vähiliidu juht Maie Egipt. Lipsu- ja kleidikogumisest ning eesootavast oksjonist räägib „500 Kleiti“ eestvedaja Katri Link.

Septembrikuu jooksul koguti vähihaiguste varajaseks avastamiseks toredatelt annetajatelt üle Eesti kokku ligi seitsesada pidulikku kleiti ja lipsu, mis juba 4.-5. novembril Osta.ee platvormil toimuval heategevuslikul oksjonil uusi omanikke otsivad.