Kroonika kirjutas tänavu maikuus, et prokuratuur algatas muusikaprodutsendi Meelis Eskola ehk DJ Cityflashi suhtes uurimise vägistamise paragrahvi alusel. Täpsemalt süüdistati Eskolat paragrahvi 141 lõike 1 järgi, mis käsitleb inimese tahte vastaselt temaga suguühtesse astumise eest vägivallaga või ära kasutades tema seisundit, milles ta ei olnud võimeline vastupanu osutama või toimunust aru saama.

Pärnu maakohus mõistis täna Meelis Eskola talle esitatud süüdistuses õigeks. Kohus märkis kõigepealt, et karistusseadustiku kohaselt on Eestis kuriteona karistatav inimese tahte vastaselt temaga suguühtesse astumine, kui selleks on kasutatud vägivalda või ära kasutades seisundit, milles isik ei olnud võimeline vastupanu osutama või toimunust aru saama. Seega, kui suguühtesse astumiseks ei kasutata vägivalda või eelnimetatud nn abitusseisundit, siis Eesti Vabariigis inimese tahte vastaselt temaga suguühtesse astumine kuriteona karistatav ei ole, vahendas kohtu pressiesindaja Hedy Tammeleht Kroonikale tänast otsust.

Kohus oli seisukohal, et kohtus uuritud tõendid kogumis ei kinnita süüdistuse versiooni, et Eskola kasutas kannatanu suhtes vägivalda, mis oli mõeldud ja kasutatud kannatanu vastupanu mahasurumiseks suguühtesse astumiseks. Kohtus ei leidnud tõendamist ka süüdistuses kirjeldatu, et kannatanu oli abitus seisundis Eskola täieliku ja takistamatu mõjuvõimu all, kus ta objektiivselt ei oleks saanud vastupanu osutada.

Seega ei ole kohtu otsuse kohaselt leidnud tõendamist, et Eskola oleks kannatanuga suguühtesse astumiseks toime pannud eelpool mainitud süüdistuse objektiivse kooseisu täitmiseks nõutavaid sundimistegusid.

Kuna kohus tegi õigeksmõistva kohtuotsuse, mõistab kohus riigilt välja Eskola kasuks temal tekkinud õigusabitasu ja -kulud ning kannatanu kasuks temal tekkinud õigusabitasu ja -kulud. Õigeksmõistva otsuse puhul sätestab seadus, et kannatanu tsiviilhagi jäetakse läbi vaatamata, mida kohus ka tegi.

Kriminaalasi oli kohtus kannatanu huvides tema eraelu kaitseks arutlusel täielikult kinnistel kohtuistungitel. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Kroonika kirjutas tänavu maikuus, et Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab 41-aastast Eskolat 2022. aasta mai kuus Paides baaris ühe naise vägistamises.

Palusime toona prokuratuuri süüdistusi kommenteerida ka Meelis Eskolal, kes ei ole tänaseni seda teinud.

Eskola on eelkõige tuntud DJ Cityflashina, kes on teinud koostööd mitme Eesti artistiga, peamiselt lauljanna Laura-Lyga, kellega ühiselt on tal mitu lugu ilmunud. Populaarseim lugu, mis kahe muusiku koostöös valminud on, kannab nime „Don't Leave Me“. YouTube'is on selle loo muusikavideol üle 1,5 miljoni vaatamise.

Meelis Eskola on teinud palju kohalikku klubimuusikat. Aastal 2009 rääkis ta Eesti muusikast ja nägi siis, et kindlasti ei kao kuskile Eesti pop-rokk, aga tantsumuusika arenevat kiirelt edasi. „Eesti inimene on tegelikult pubi- ja baariinimene — see tähendab, et meile meeldivad eestikeelsed lood ja kui vaadata Eesti diskosid, kus mängitakse terve öö ainult Eesti muusikat, siis saab aru, et see meeldib ja on osa Eesti inimesest,“ lausus Eskola siis.

Jaga
Kommentaarid