Tuleval aastal sakslaste kultuuripealinna kutsumiseks viisid Lõuna-Eesti saunatootjad Huum ja Auroom mobiilse leiliruumi Berliini kesklinna Tiergarteni linnaossa Eesti suursaatkonna õuele. Tiitliaasta sündmuste tutvustamine saunaga tõi kohale sadakond saksa kultuurihuvilist, ajakirjanikku ja reisikorraldajat.

Oktoobri lõpus esitles Tartu 2024 kultuuripealinna programmi enam kui tuhande sündmusega. Erinevate arvutuste kohaselt ootab Tartu 2024 tuleval aasta kultuurisündmustele miljon külastust.

„Tartusse ja Lõuna-Eestisse on tulemas palju külalisi, kes tahavad teada, mida tiitliaasta Euroopale pakub,“ rääkis Tartu 2024 rahvusvaheliste suhete koordinaator Aleks Fadeev. „Võõrustame neid ja kasvatame ootusi, et nad jagaksid oma kolleegide ja partneritega infot kultuuripealinnast ja põhjusi Tartu ja Lõuna-Eesti külastamiseks. Tuleb väga põnev ja intensiivne aasta, mille vilju näeme 2024. aastal ja edaspidi,“ lisas ta.

Programmist rääkisid Tartu 2024 loovjuht Kati Torp ning programmiliini elu ja keskkond juht Triin Pikk. Visit Estonia esindaja tutvustas Saksa turismiagentuuridele reisimisvõimalusi Eestitsse. Külastajad said TYPA trüki- ja paberikunstikeskuse juhendaja abil teha templitrükitehnikas jõulupostkaarte. Õhtusse tõi meeleolu Tartu DJ Erki Pruul.

Järgmisel nädalal tutvustab Tartu 2024 programmi Riias, kus üritusel esineb Gram-Of-Fun ja lavale tulevad kolme Balti riigi koomikud, kes hakkavad oma naabermaid tögama läbi huumori.

15. novembril avavad Brüsselis oma tegevusi kolm Euroopa kultuuripealinna koos ­– Tartu, Bodø Norras ja Bad Ischl Austrias. Ühises paneelis esindab Eestit Europarlamendi saadik Andrus Ansip.

16. novembril Helsingi Oodi raamatukogus esineb Puuluup ja Soome põhjamaine duo Peltokurki. Mika Keränen tutvustav oma uut raamatut „50 rosinat Tartu Mikalt“. Programmi tutvustamise õhtut juhib Tartu 2024 saadik ja Soome tuntud koomik Antto Terras.

Novembri lõpus jõuab Tartu 2024 Londonisse ning uuel aastal Vilniusesse.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatseremoonia „Kõik on üks“ saab alguse Emajõel 26. jaanuaril.