Nimelt kirjutab Briti meedia, et Harry vastas tänavu 14. novembril toimuvale kuningas Charlesi 75. sünnipäeva perekondlikule peokutsele eitavalt. Charles on plaaninud pidada Londonis asuvas Clarence`i majas perekonna ning lähedasemate sõprade ringis oma sünnipäeva ning saatnud välja ka kutsed. Meedia on nüüd saanud teada, et Harry ei kavatse abikaasa Meghani ja lastega peol osaleda.

„Suhted Harry ja Charlesi vahel on endiselt väga halvad. Nad ei räägi teineteisega eriti üldse,“ rääkis ajalehe The Telegraph kuninglik allikas.

Tasub meenutada, et viis aastat tagasi, kui Charles sai 70-aastaseks, siis lükkasid toona vastselt abiellunud Harry ja Meghan isegi enda mesinädalad Charlesi sünnipäeva tõttu edasi.

Nüüd on tegemist juba teise korraga mitme kuu vältel, kui prints on jätnud kasutamata võimaluse enda kuningast isaga aega veeta. Teatavasti ei tulnud Harry ka septembris toimunud kuninganna surma-aastapäeva üritustele Londonisse.

Suhted Harry ja Charlesi vahel on muutunud aasta-aastalt jahedamaks ja selle alguseks peetakse Harry ning Meghani 2020. aastal tehtud otsust kuninglikest kohustustest taanduda. 2021. aastal Oprah`le antud kurikuulus intervjuu lisas juba tekkinud kuninglike suhteprobleemidele õli veel tulle ning viimase kirstunaela lõi isa-poja suhtesse tänavu ilmunud Harry raamat. Viimases kritiseerib Harry tugevalt näiteks isa abikaasat, kuninganna Camillat.

Viimane teadaolev suurem avalik kohtumine leidis aset maikuus, kui Harry osales Charlesi kroonimistseremoonial. Paraku ei toimunud selle raames isa-poja suhte soojenemist ning Harry kiirustas sisuliselt esimesel võimalusel tagasi USA-sse.