Režissöör Anna Hints on nominatsioonist liigutatud. „Selline tunnustus teeb sõnatuks ja väga tänulikuks. Olen filmiga ilmatuuril ning imestan ja rõõmustan iga kord publikuga kohtudes, kuidas midagi nii kodust ja lokaalset saab olla samas nii universaalne ning puudutada südameid üle maailma. Minu jaoks see räägib suurest vajadusest ning igatsusest suitsusauna moodi turvalise ruumi järele, kus saame oma erinevustest hoolimata olla kuuldud ning nähtud ja hoitud.“

Produtsent Marianne Ostrat rõõmustab, et esimest korda on Eesti dokfilm pälvinud EFA nominatsiooni: „On vägev näha, et „Savvusanna sõsaratest“ on kujunenud üks aasta hinnatumaid filme. Parajasti jõuab film ka enamike Euroopa riikide kinolevisse ja selline suure kaaluga nominatsioon aitab loodetavasti ka publikut kinno tuua. Lisaks auhindadele on iga filmi suurim eesmärk jõuda võimalikult paljude inimesteni.“

Euroopa Filmiakadeemia (European Film Academy, EFA) on 1988. aastal asutatud Euroopa filmitegijate ühendus, mis annab välja Euroopa Filmiauhindu 24 kategoorias. Tegemist on Euroopa filmidele antava kõrgeima tunnustusega. Euroopa Filmiauhindade tseremoonia toimub 9. detsembril Berliinis.

„Savvusanna sõsarad“ on hetkeseisuga võitnud üheksa auhinda, millest värskeim on Viini rahvusvahelisel filmifestivalil Viennale saadud FIPRESCI auhind. Film on pälvinud neli žürii äramärkimist ning on LUX Euroopa kinopubliku auhinna nominent.

Dokumentaalfilm „Savvusanna sõsarad“ on Eesti kandidaatfilm parima rahvusvahelise filmi kategoorias eesootavatel Oscaritel ning pretendeerib ka parima dokfilmi kategoorias. Filmi leviõigused on müüdud enam kui 32 territooriumile USA-st Uus-Meremaani ja Kanadast Lõuna-Koreani.

Film linastub alates 24. märtsist Eesti kinodes ja on senise 33 järjestikuse kinonädala jooksul kogunud juba 28 708 vaatajat. Filmiseansid leiab novembris kinodes Artis ja Sõprus ning Tartu Elektriteatris ja ka Kinokoja saalides üle Eesti. PÖFFi raames saab filmi näha Apollo Kino Coca-Cola Plazas ja Apollo Kino Solaris. Eestis levitab ja turundab filmi ACME Film.

„Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne ja intiimne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku („savvusannakombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints. Produtsent on Marianne Ostrat (Alexandra Film, Eesti), kaasprodutsendid on Juliette Cazanave (Kepler22 Productions, Prantsusmaa), Hlín Jóhannesdóttir (Ursus Parvus Island) ja Eero Talvistu † (Eesti). Filmi operaator on Ants Tammik, monteerijad Hendrik Mägar, Tushar Prakash, Qutaiba Barhamji, Martin Männik ja Anna Hints. Heli salvestasid Tanel Kadalipp ja Patrick McGinley. Helirežissöör on Huldar Freyr Arnarson (Island) ning heliloojad Edvard Egilsson (Island) ja ansambel EETER (Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reimann).

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Centre national du cinéma et de l’image animée, SACEM, Sundance Institute Documentary Fund, Islandi Filmikeskus, Tartu Filmifond ja SVT. Projekti arendati Ice & Fire Docs dokfilmide arendusprogrammis. Projekti esitleti IDFA Forumil ja Nordisk Forumil.