Kinofestival toimub traditsiooniliselt kolmes Põhja-Eesti linnas: Kohtla-Järvel, Jõhvis ja Narvas. Seekord avas festivali Mihhail Valtfogeli poolt loodud dokumentaalfilm „Sillad Liverpooli“ ehk Eurovision 2023 tagatoast.

Filmikangelanna Alika Milova on 20-aastane laulja ja helilooja Narvast, Eurovisioon 2023 konkursi Eesti esindaja. KinoFF pidulikul avamisel rääkis Alika oma eduloost ja sellest, kui oluline on uskuda tulevikku ja inspireerida end ja teisi. Film räägib aga sellest, kuidas noorel lauljal õnnestus vaatamata vastuseisule ja kihlveokontorite halbadele prognoosidele saada üheks märkimisväärsemaks võistluse osalejaks. Mihhail Idovi ja Mihhail Valtfogeli seiklusrikast filmi „Sillad Liverpooli“ Eurovisioon 2023 tagatubadest ja noorest artistist Alika Milovast näidati suurel ekraanil Narva keskuses Geneva.

KinoFF külalised saavad nautida 7. novembrist 19. novembrini, kokku 13 päeva jooksul, laia valikut filme, kohtuda režissööride ja näitlejatega ning osaleda meistriklassides. Festivali programmis leidub alati huvitav filmikogumik, kus põimuvad erinevad kultuurid ja žanrid. Draamad, komöödiad, animatsioonid ja dokumentaalfilmid - KinoFF programmis leidub midagi huvitavat kõigile. KinoFF on sündmus, kus saab nautida kinokunsti, kohtuda loovate inimestega, arutada meie tulevikku ja olevikku ning näha ekraanilt meie endi inimeste lugusid.