Timbaland külastas möödunud nädalal briti ajakirjaniku Andy Coulsoni taskuhäälingusaadet „Crisis What Crisis?“, kus produtsent meenutas ka muuhulgas seda, kuidas teda 1986. aastal töökaaslane tulistas. Timbaland töötas toona restoraniketis Red Lobster ning tulisetamise tagajärjel oli tema käsi mõnda aega halvatud, vahendab New York Post.

„See tüüp kavatses ühe mu sõbraga kakelda ning ta võttis kaasa relva ... Ta tõmbas selle taskust välja ja näitas mulle. Relv läks kogemata lahti ja kuul tabas mind kaela. See läks nurga alt sisse ja ma võpatasin,“ meenutas Timbaland, kodanikunimega Timothy Mosley, saatuslikku vahejuhtumit.

„Kuul on endiselt minus. Ma lihtsalt olen ja see on osa minust,“ jätkas räppar, viidates sellele, et kuul on endiselt tema kaelas. „See tuletab mulle pidevalt meelde, miks ma õnnistatud olen ning mis minu edasine elu eesmärk on, mida ma teenima pean.“

Timbaland selgitas, et arvatavasti tabas kuul närvi, sest koheselt pärast tulistamist muutus tema käsi tuimaks. „Ma ei tundud oma kätt. Mu käsi suri,“ lausas ta. Muusik pidi pärast õnnetust hoolega füsioteraapias käima. Vaatamata aga raskele vigastusele leidis ta veidi hiljem siiski tee produtseerimise ja räppimise juurde. Ta lisas, et inimesed ei peaks oma minevikupagasit varjama. „Mõnikord on pagas mõeldud selleks, et aidata meil edasi liikuda.“

Timbaland on oma mitu aastakümmet kestnud karjääri jooksul teinud koostööd paljude superstaaridega, nagu Nelly Furtado, Justin Timberlake, Madonna ja Jay-Z. Lisaks märkimisväärsele produtsenditööle on Timbaland andnud välja kolm stuudioalbumit ning võitnud arvukalt auhindu, sealhulgas neli Grammyt.