Uuelt albumilt leiab 13 lugu ja kõlab nii eesti, inglise, vene kui ka ukraina keel. Kuidas on ukrainlased Alika debüütalbumi vastu võtnud? „Mind jälgivad ka Ukraina inimesed ja ka mõned minu sugulased Ukrainast, kes tegelikult kuulsid laule paar kuud enne albumi ilmumist, kui ma just seda juba valmis tegin,“ rääkis Alika ja lisas, et tagasiside tema debüütalbumile on olnud seni väga hea. Alika sai ukrainlastelt tänusõnu, et ta kirjutas ühe loo ka ukraina keeles. „Minu meelest on hästi oluline ka see ukraina lugu sinna sisse panna,“ sõnas lauljanna.

Alika esitles debüütalbumit „ALIKA“.

Üks lugu „Distance“ räägib ühest sõbrannast, kes käitus Alikaga halvasti. Kas pärast albumi ilmumist ja loo kuulamist on see sõbranna endast kuidagi märku andnud? „Sõbrannaga me ei läinud suure tüliga lahku, lihtsalt olid veidi imelikud tunded minu meelest meie vahelises sõprussuhtes. Nagu ka laulus, siis inimene nii väga ei hoolinud minust, kui mul oli halb olla, või siis ta oli valetanud mingisuguste suurte asjade kohta, mis tal elus toimuvad. Lõppude lõpuks oli [temaga suhtlemine] äge aeg, aga kahjuks juhtus nii. „Distance“ on üks mu lemmikutest lauludest. Ja kui see lugu lõpuks välja tuli, siis ma lihtsalt hakkasin nutma, sest olen oodanud seda hetke (albumi ilmumist – toim) poolteist aastat. Ja lõpuks see saigi teoks,“ nentis Alika rõõmsalt.

Lauljannal on seljataga väga tegus ja edukas aasta. Eesti Laulu võit, Eurovisionile sõit, kus ta tõi Eestile 8. koha, debüütalbumi jaoks lugude kirjutamine, mitmed esinemised läbi aasta ja nüüd detsembrikuus toimub Alikal veel mitu jõulukontserti. Pärast pikka tööperioodi ootab Alikat uuel aastal väljateenitud puhkus. „1. jaanuaril sõidan ära Balile. Puhkan kolm nädalat. Meil läheb sinna väga tore kamp. Tunnen sel aastal, et tahaksin rohkem perega olla. Mulle tõesti on meeldinud viimase paari aasta jooksul väga perega aega veeta.“

Vaata lähemalt videost!

Jaga
Kommentaarid