„Elmari laul 2023“ rahvahääletuse valikus olid laulud, mis püsisid käesoleval aastal saate „Eesti lugude edetabel“ esikolmikus kuus või rohkem nädalat. Hääletusel osales suur hulk inimesi – suisa 7352 muusikaarmastajat üle Eesti ja kaugemaltki.

2 Quick Start laulja Pearu Paulus jagas raadiole Elmar antud intervjuus rõõmu kuulajate toetuse üle ja rõhutas, et auhind on eriline just seetõttu, et valiku tegi rahvas. „Südamelähedane on see, et kuulajad annavad sulle selle auhinna, mitte mingid eksperdid.“ Pauluse sõnul on „Ristteel“ lugu, mis ootas oma aega ja sündis koroonaajal.

Juba aastakümneid kodumaist publikut võlunud ansambli menu ei näi kuidagi raugevat. Lisaks nende populaarsusele raadioeetris, andis sellest tunnistust ka hiljaaegu Unibet Arenal ligi 10 000 inimest rõõmustanud mitmetunnine juubelikontsert. „On olnud väga hea aasta meie ansamblile ja olen nõus, et väga ilus punkt sai pandud suure kontserdiga. Tahan veelkord tänada ka inimesi, kes seal kuulamas olid, see oli tõesti midagi erilist,“ rääkis Paulus.

Raadio Elmar peatoimetaja Andres Panksepp jagas võidubändile vaid kiidusõnu ja lisas, et ansambel on hoidnud tipptaset juba 30 aastat. „Laul „Ristteel“ on suurepärane näide tänasest Eesti kvaliteetsest tantsumuusikast. Aastakümneid üheskoos bändi vedanud Pearu Paulus, Ilmar Laisaar ja Alar Kotkas on võimas näide, et eestlased suudavad lakkamatult ühist asja ajada ja olla seejuures edukad.“

„Elmari laul 2023“ auhinnatrofee valmistas klaasikunstnik Eeva Käsper. Selle andsid Pearu Paulusele üle saatejuhid Kirsti Timmer ja Henri Laumets.

Lõplik populaarseimate lugude tabel

2 Quick Start - „Ristteel“

Stefan - „Kiri külmkapi peal“

Shanon - „Nüüd ja praegu“

Wiiralt - „Kastanpruunid silmad“

Janek - „Klaasmaja“

Stefan - „Seotud käed“

Laura - „Pahupidi“

Koit Toome - „Hääletu“

Karl-Erik Taukar - „Silmad pärani kinni“

Alika Milova - „Bridges“

Mari-Leen feat. Nimmer - „Kiirendus“

Merlyn Uusküla - „Saladus su peos“

Black Velvet - „Annabel“

A-Rühm feat. Pearu Paulus - „Sama kuumad“

Liis Lemsalu - „Planeet L“