Kuigi inimesed võtsid teda oodatust tõsisemalt, siis poliitikategijatega intervjuude tegemine oli keeruline, sest väikeriigi korrespondendina polnud Rohemäel neile enda sõnul midagi pakkuda, vahendab Menu saadet „Hommik Anuga“

26-aastasena Ameerika Ühendriikidesse suundunud Rohemäe arvas, et talle vaadatakse rohkem viltu kui tegelikult vaadati. „Ma ei tundnud, et kui ma seal kellegagi rääkisin või analüütikutega vestlesin, et keegi oleks tahtnud mind alavääristada või kahelnud selles, kui võimekas ma olin.“

Analüütikutelt ja poliitikutelt intervjuude saamine oli siiski väga keeruline, sest Rohemäel polnud neile väikse kauge riigi ajakirjanikuna midagi pakkuda.

„Mul ei ole pakkuda neile miljonit vaatajat või mingisugust kuulsust, et nad saaksid edukamaks. See oli väga keeruline. Teinekord ma ikka saatsin 20 e-kirja ja võib-olla ühele sain positiivse vastuse kui sedagi. Valimiste ajal, kus tegelikult tuli palju rohkem lugusid teha ja reisida, siis oli veel rohkem neid e-kirju. Istusin ikka päevi ja päevi arvuti taga, üritasin erinevaid intervjuusid kokku leppida, sest tõepoolest Eesti Rahvusringhääling on nende jaoks külatelevisioon,“ tõdes Rohemäe.