Pärnus Wunderbaaris toimunud kontsert oli sissejuhatus minituurile, mis jätkub pärnakatele uuel nädalal Helsingis.

„Me oleme The Lipsiga tegelikult koos tuuritanud põhjanaabrite juures juba kümme aastat. Kuidagi on tekkinud selline hea side, mis sai alguse juba 2013. aasta suvel meie esimesel ühisel kontserdil Soomes. Oleme jäänud koostööd tegema ja suhtlema, aga seekord otsustasime nad enne retke Soome kutsuda ka Eestisse esinema,“ selgitas bändi bassist ja mänedžer Heiko Leesment.

Bändid annavad koos neli kontserti, aga lisaks antakse ka mõned eraldi. Laupäeval sõidab The Lips esinema Viljandisse klubisse Konservatoorium. „On veel lahtine, kas anname 25. jaanuaril ühe kontserdi Soomes ka iseseisvalt,“ selgitas Leesment.

Sibyl Vane on Pärnu alternatiivrokitrio, kes Eestis pikka tutvustust ei vaja. Kolme stuudioalbumi, ühe kontsertalbumi ja pea neljasaja kontserdiga Eestis ning kaugemal, on Sibyl Vane end siinse rockipubliku südametesse mänginud. Looga „Thousand Words“ napsati Eesti Laulul neljas koht ja oma muusikaga on köetud kuumaks lavad briti alternatiivroki hiiule Placebo ja mitte grammigi vähem legendaarsele Garbage’ile. Oma 14. tegevusaastale läheb Sibyl Vane aga vastu uue albumi kirjutamisega.

2010. aastal Kerava nimelises linnas alguse saanud The Lips on Soome inde- ja rokimaastikul tuntud bändiliikmete „originaalbänd“. Energiline ingliskeelne pop-roki kollektiiv on seni avaldanud neli EP-d ning tuuritanud klubides üle Soome, Rootsi ja Baltikumi.

Sibyl Vane’i ja The Lipsi tuur jätkub täna Viljandis. Jaanuari lõpus esinetakse nii Helsinkis, Järvenpääl kui ka Oulus.