Luksemburgi, Eesti, Itaalia, Iirimaa, Suurbritannia, Läti ja Saksamaa koostööfilm räägib loo Mary O’Harast, kes on 11-aastane ninatark tüdrukutirts. Seiklus läheb lahti, kui tema vanaema Emer satub haiglasse. Kurb ja murtud Mary külastab Emerit regulaarselt. Pärast üht külaskäiku kohtab ta aga noort ja sõbralikku Tansey’t ning kiindub temasse. Kuid Tansey kaob pidevalt ära ja mis veelgi kummalisem, ta kordab aina, et tal on väga tähtis sõnum Mary vanaemale.

Filmi autor Enzo d’Alò on režissöör, stsenarist ja muusik ning Euroopa animatsiooni andekamaid loojaid. Tema filmid ja telesarjad on kriitikute poolt kõrgelt hinnatud ning pärjatud mitmete auhindadega, seal hulgas Veneetsia filmifestivali Franco Bianchi preemiaga.

„Meisterkokk Mary“ üheks peatootjateks on Luxemburgist PTD, kellega filmi produtsent Riina Sildos on koostööd teinud ka Lotte animafilmidega töötades. Lisaks olid nad Amrion Productioni kaastootjad koguperefilmi „Erik Kivisüda“ puhul.

Tänavu on „Meisterkokk Mary“ valitud lisaks Chicaco filmifestivalile Berliini, Shanghai, Locarno, Cinekid Amsterdami filmifestivalidele ning PÖFF Just filmi võistlusprogrammi.

Film jõuab kinodesse 9. veebruaril.

Jaga
Kommentaarid