10. veebruaril toimus Melodifestivaleni teine poolfinaal, kus selgusid järjekordsed artistid, kes saavad pürgida Rootsi tänavuseks Eurovisioni esindajaks. Eestlastest eurofännid, kes Melodifestivalenit vaatasid, saatsid Kroonikale vihjeid, et nende jaoks oli võistluse tipphetk hoopis saatejuhi monoloog sellest, kuidas Eestis tänu laulmisele 50 aastat kestnud okupatsioon lõpule jõudis.

Saatejuht Carina Bergile oli laulev revolutsioon inspireeriv, kuna see ei nõudnud ühtki inimelu. „Muusika võib olla paljut: see võib olla rõõmus, ilus, rumal, kurb. Ja mõnikord võib muusika olla niivõrd ühendav, et see muudab sinu elu,“ lausus ta sissejuhatuseks, liikudes edasi laulva revolutsioonini.

„Nad laulsid vabaduse ja mõistagi ka oma elude eest,“ nentis Berg. Seejärel näidati südamlikku klippi Tallinnas toimunud laulupeost. „Nad kasutasid end inimkilbina, peatasid nõukogude tankid ja laulev revolutsioon aina levis.“

Lisaks meenutas saatejuht Balti ketti, mainides korraks ka Lätit ja Leedut. „Peaaegu kaks miljonit inimest seisid külg külje kõrval ja laulsid end vabaks.“

Rahvas aplodeeris sellele häälekalt. „See lugu sobib siia nii hästi, sest see proovis ühendada ja parandada Euroopat muusika kaudu nii nagu Eurovisiongi.“

Melodifestivaleni finaal toimub 9. märtsil Stockholmis.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena