„Kui ühel ilusal päeval räpipunt 5MIINUST Puuluubile helistas, ei osanud ilmselt keegi aimata, et ees ootab nii pikk ja ühine teekond. Koosluse esimese loona jõudis kodumaise publiku ette "(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi", millega nad edukana Eesti Laulul end edetabeli tipust avastasid. Ootamatu, ent toimiva kompotina on nad leidnud koha paljude muusikasõprade südametes.

5MIINUST, kes ilmselt tutvustamist ei vaja, on Eesti hiphopimaastikul tegutsev muusikakollektiiv, tuntud oma sarkastiliste tekstide kui energiliste esinemiste poolest.

Liidu teiseks pooleks on viimastel aastatel palju tähelepanu saanud ansambel Puuluup. Tegemist on koosseisuga, kuhu kuuluvad Ramo Teder ja Marko Veisson. Puuluup ühendab Hiiu kandle elektroonikaga ning liigub pärimusmuusika ja tänapäevaste muusikastiilide piiril. 

Kahe totaalselt erineva muusikapundi kohtumisel sünnib midagi ootamatut ja värskendavat. Album “kannatused ehk külakiigel pole stopperit” on ühise nägemuse ja sihikindluse tulemusena sündinud terviklik ning omanäoline album.

5MIINUST ja Puuluup esitlevad oma ühist albumit 31. mail Valukojas. Kontserdikoha uksed avatakse kell 19.00 ja sündmus kestab eeldatavalt kuni kella 23.00-ni. Üritus on vanusepiiranguta. Piletid on müügil Piletitaskus.