5MIINUSE ja Puuluubi võidulaul „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“ oli juba detsembris lauluvõistlusel osalenud lugudest Spotify kuulatuim ja nii mõnedki tuntud inimesed nimetasid seda oma lemmikuks.

Euroopa Parlamendi saadik Jana Toom (KE) avaldas oma TikToki kontol video sellest, kuidas ta 5MIINUSE ja Puuluubi võidulaulule kaasa elab ning selle järgi rõõmsalt tantsib. „Ei, ma ei osale tantsivate poliitikute flashmob’is,“ kirjutas Toom. Ta sai tantsust mõnusa energialaksu, et töiseid tegemisi jätkata.

Produtsent ja vormsilane Karl Kermes rääkis jaanuari lõpus Raadio 2 hommikuprogrammis, et 5MIINUSE ja Puuluubi lava-show on saanud snitti Vormsi rahvatantsust.

„Puuluubi tants näeb välja nagu jahi- või sõdalase tants,“ iseloomustas Kermes ja lisas, et selline sõjatants ongi suurele laulukonkursile sobilik.

Vormsi inimesed on aga Kermese sõnul väga sõbralikud. Tants pärineb viikingite ja Rannarootsi ajast, kuid teise maailmasõja ajal jäi Vormsi saar rootslastest tühjaks. „See tänane rahvatantsurühm, kes seal tantsib, tantsib tegelikult valdavalt ikkagi üle Eesti tuntud rahvatantsu tantse,“ selgitas Kermes, et kuigi tegemist on vana Vormsi rahvatantsuga, ei ole praegune Vormsi rahvatants ning Puuluubi ja 5MIINUSE tants omavahel seotud.

Ühtlasi kummutas Kermes arvamuse, nagu tegemist oleks TikToki-tantsuga. „See ei ole mingi TikTokist mahaviksitud asi – vastupidi, see on miski, mis on TikTokki jõudnud viikingite, 5MIINUSE ja Puuluubi abiga.“

„Tegelikult see, mida 5MIINUST ja Puuluup teevad, on väga tänuväärne – nad toovad ajaloost asju, mis muidu iial meieni ei jõuaks,“ kiitis Kermes.

5MIINUSEL ja Puuluubil toimus 2023. aasta augustis Vormsis bändilaager ning sealt saadigi tantsuks inspiratsiooni. „Seal tantsiti ja kinnistati see tants,“ märkis Kermes.