Praegu on Ühendkuningriigis käibel kuninganna Elizabeth II portreega rahatähed. Juunikuu algusest lisanduvad neile kuningas Charles III portreega rahatähed, teatas paar päeva tagasi Inglismaa keskpank. Mõlema valitseja pildiga rahatähed jäävad paralleelselt seadusliku maksevahendina kehtima.

Kuninga portreega on kujundatud uued 5, 10, 20 ja 50 naelased paberrahatähed, olemasolevaid kujundusi ei muudeta. Samuti jäävad 5. juunist käibele tulevate rahatähtede juures samaks senised turvaelemendid, vahendab Guardian.

Hetkel on Ühendkuningriigis kasutusel polümeerist rahatähed, paberist rahatähtede kasutamine lõpetati 2016. aastal.

Kuningas Charles III on läbi aegade teine monarh, kelle portree on ilmunud Suurbritannia rahatähtedel. Uute rahatähtede kujundus avalikustati esimest korda 2022. aasta detsembris.

Uusi pangatähti trükitakse ainult selleks, et asendada kulunud pangatähti ja rahuldada üleüldist nõudluse kasvu paberraha vastu.

Inglismaa keskpank kavatseb uue kujundusega rahatähti printida nii, et see mõjutaks võimalikult vähe keskkonda ega tooks endaga kaasa suuri finantsilisi muutuseid.

Inimestel on võimalik vahetada kuninganna Elizabeth II portreega rahatähti kuningas Charles III portreega rahatähtede vastu. Kuninganna portreega rahatähti on ringluses hinnanguliselt enam kui 4,6 miljardit ning nende koguväärtus on kokku üle 81 miljardi naelsterlingi.