“Laul sündis vahetult, emotsioone filtreerimata,“ kommenteeris boipepperoni head loomingulist klappi Maria Kallastuga. „Saime Hyrri (Hyrr Innokent Vainola - toim.) stuudios kokku ja olime kohe ühel lainel – viibisime terve päeva justkui transis ja kui sellest ärkasime, siis oligi laul end juba meie ette mananud,“ meenutab ta.

Maria Kallastu sõnul on koostöö boipepperoniga alati lõbus ja professionaalne. „Temaga muusikat luues jääb alati sisse tänutunne, et mul on võimalus luua muusikat nii heade ja loominguliste inimestega, nagu seda on boipepperoni.“

Maria kõlas ka boipepperoni eelmisel aastal ilmunud ja Eesti Muusikaauhindadel aasta debüütalbumi nominatsiooni pälvinud kauamängival „qqndqlt“. Albumile loodi ühiselt pala pealkirjaga „6nnelik“. 2023. aastal avaldas artist aga debüütlühialbumi „WHITENOISE“.

Ühtlasi on Maria Kallastu valitud värskelt HEMI muusikaauhindade nominentide hulka. Mariat on võimalik kontserdil väisata tuleval Tallinn Music Weekil.

“Säran“ valmimisele andis lisatõuke kitarrist ja kaasprodutsent Mattias Tirmaste. Loo on miksinud Mattias Pärt ja masterdanud Siim Hiob.