Kosmoseodüsseiaga ühele poole jõudnud Valdis on tagasi alevis. Labidalöök on Valdise peast pühitud ja ta mäletab kõike! Märt, Ott ja terve alev on aga 20 aastaga kõvasti muutunud ja mäletamisest pole kasu. Egas midagi, poisid peavad jälle Valdisele elu näitama. Kuidas Valdis sellega aga toime tuleb, näed juba kinos.

Filmis löövad kaasa Märt Avandi („Vehkleja“), Ott Sepp („Johannes Pääsukese tõeline elu“), Vallo Kirs („Klass“), Liisa Pulk („Ükssarvik“), Kaia Skoblov („Deemonid“), Tõnn Lamp „Tume paradiis“), Indrek Ojari („O2“), Ago Anderson („Suvitajad“), Marek Tammets („Kratt“), Indrek Taalmaa („Soo“), Merle Jääger („Johannes Pääsukese tõeline elu“) jpt.

„Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas“ režissöör ja stsenarist on Rasmus Merivoo („Kratt“), operaator Jako Krull („Kratt“), monteerijad Rasmus Merivoo ja Kristin Kalamees („Kratt“), kunstnik Krete Tarkmees („Kratt“). Filmi produtsentideks on Tallifornia dünaamiline duo Tõnu Hiielaid („Kratt“) ja Rain Rannu („Kratt“)

Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia, Eesti juhtiv sõltumatu autorikino tootja ja rahastaja. Tallifornia varasemateks linateosteks on „Vaba raha“, „Ükssarvik“, „Kratt“, „Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu“ ja „Lapsmasin“ ning Tallifornia filmifondi poolt kaasrahastatud filmide hulka kuuluvad „Viimane vahipost“ ja kung-fu komöödia „Nähtamatu võitlus“.

„Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas „ alustab kinodes 1. aprillil.