Festivalijuhi Maris Aljaste sõnul on ka tänavuse Kräshi programm kokku pandud eelkõige mõttega noori kõnetada ning samal ajal uusi artiste ja žanreid tutvustada. “Meie südameasi on kasvatada kogu muusikavaldkonnale juurde tulihingelisi muusikasõpru, kes oskaks hinnata kodumaist loomingut ja artiste,” ütleb Aljaste. “Me ei taha teha allahindlust festivali programmi või produktsiooni kvaliteedis – lapsed ja noored on publik, kes on väärt kõrgetasemelist festivalikogemust.”

Genka

Tänavuse Kräshi peaesinejad on Karl Killing, Liis Lemsalu Band, Sandra Sillamaa ja Jalmar Vabarna ning esimese ühise ülesastumise teevad Genka ja Marta Lotta Kukk. Pisemale publikule on Piip ja Tuut koos Siim Aimla trioga ette valmistanud "Konnalaulu kontserdi". Laupäeva õhtul saab nii väike kui suur näidata enda tantsuoskuseid DJ ja koreograafiga lastediskol!

Üheks festivali olulisemaks osaks on "Noortelt noortele" lava, kus igal täistunnil astuvad publiku ette erinevate muusika- ja huvikoolide ansamblid oma minikontsertidega. “Meie jaoks on tähtis, et Kräsh oleks noorte muusikahuviliste kohtumispaik, mille pinnalt hiljem elukestvaid sõprussuhteid ning uusi muusikalisi koosseise sündida saaks,” selgitas Aljaste.

Lisaks pakub festivaliprogramm põnevaid kohtumisi muusikutega ning üllatusterohkeid töötubasid, mis kombivad loovmõtlemise piire ning aitavad noortel erialaseid oskusi arendada.

Tallinna laste jazzifestival Kräsh toimub 8.-9. juunini Eesti Noorsooteatris. Festivalipassid ja päevapassid on müügil Piletikeskuses. Programmi ja uudistega saab end kursis hoida Kräshi kodulehelFacebookis ja Instagramis. Kräsh toimub Jazzkaare ja UNESCO muusikalinna Tallinna eestvedamisel.