Eile ehk 28. märtsil sai alguse kontsertsari „Vaikse nädala kontserdid“, kus kaunite lugudega astuvad publiku ette solist Ain Anger ja VHK keelpilliorkester, mida juhib Rasmus Puur. Imekena kontserdi andsid nad Rapla kirikus ja avasid sellega kontsertsarja.

Kui Ain Angerit oleme kuulnud enamasti laulmas aariaid maailma ooperiliteratuurist, siis sel korral laulab ta eesti keeles eesti heliloojate muusikat. Eestimaa kirikutes kõlab märtsi viimasel ja aprilli esimesel nädalal Tõnu Kõrvitsa, Pärt Uusbergi, Veljo Tormise, Rudolf Tobiase ja teiste looming, dirigendiks Rasmus Puur.

„Oli suur rõõm, et Raplas sedavõrd ilus ja liigutav atmosfäär tekkis, meie pikalt ette valmistatud kava publikule korda läks ja juba esimesel kontserdil nii sooja vastuvõtu saime. Oleme kõik juba homse ja ülehomse ootel,“ ütles dirigent Rasmus Puur pärast esimest kontserti.

Järgmised kontserdid toimuvad:

29. märts Kuressaare Laurentiuse kirik
30. märts Kärdla kirik
4. aprill Haapsalu toomkirik
5. aprill Tartu Pauluse kirik
6. aprill Tallinna Jaani kirik

​VHK keelpilliorkester on 26-liikmeline Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest koosnev orkester, mis loodi 1996. aastal. Orkestris musitseerivad noored vanuses 15-20 ning repertuaar koosneb pea ainult eesti muusikast alates Cyrillus Kreegist, Heino Ellerist ja Veljo Tormisest kuni Tõnu Kõrvitsa, Margo Kõlari ja Pärt Uusbergini.

VHK keelpilliorkestril on hooajas umbkaudu 40 ülesastumist ning seda üle Eesti ja vahel ka välismaal - viimati käidi 2020. aasta veebruarikuus Brasiilias. Välja on antud neli autoriplaati Kreegi, Saare, Tormise ja Mägi loomingust.