Neljapäeval 25. aprillil sünnib Haapsalu lossipargis midagi tõeliselt suurt ja erakordset. Nimel kutsutakse Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali ehk HÕFFi huvilisi Eesti Suurima Mootorsae loomisele.

„19. HÕFFi avafilmist „Mootorsaed laulsid“ inspireerituna koguneme festivali eel, 25. aprillil kell 17.00 Haapsalu lossiparki, et kõigi huvilistega moodustada suur mootorsae kuju ning jäädvustada see drooniga pildile,“ kirjutatakse Facebookis ürituse kirjelduse juures. Tegemist on üleskutsega, mille eesmärk on jagada ühtehoidvust ning teha koos üks suur festivalivääriline pilt. „Aktsioon leiab aset esimest ja ilmselt viimast korda, nii et ole kohal ja tee ajalugu!“ kutsuvad korraldajaid erakordse sündmusega kaasa lööma.

Tutvu „Eesti Suurima Mootorsae“ loomise üritusega SIIN.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 26.–28. aprillini Haapsalu kultuurikeskuses. Festivali avab Sander Marani filmi „Mootorsaed laulsid“ esilinastus. Tegu on pea kahetunnise muusikalise õuduskomöödiaga, mida selle autor Sander Maran nimetab ise häbituks action-õudus-muusikal-komöödiaks.

Üks krutskeid täis verine mootorsaemõrtsukas keerab värske armastajapaari elu pea peale ja nii saab alguse hullumeelne seikluste rägastik. Kamaluga üle võlli nalja ja rupskiooperlikku vägivalda, sulnist romantikat ja kummitama jäävaid laule – veidrust jagub selles hea-hea ja nii-halb-et-hea piirimail kõndivas filmis igale maitsele.

Armastajaid mängivad Karl-Joosep Ilves ja Laura Niils, mootorsaemõrtsukana astub üles HÕFFi kunagine tegevjuht Martin Ruus ja tema ema kehastab Rita Rätsepp. Teistes osades Janno Puusepp, Ra Ragnar ja Henryk Johan Novod, Rasmus Merivoo, Maria Reinup ja paljud teised vähem või rohkem tuntud inimesed. Lauluhäälega on panustanud ka Koit Toome.

Filmil on ebatavaliselt pikk valmimislugu – võtete algusest ekraanile jõudmiseni kulus minimaalse eelarve juures kokku kümme aastat.

„Mootorsaed laulsid“ tegemise üheks ajendiks on ka Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival, mille püsikülastajaks Maran andunud žanrifilmide fännina on ja kus see pidi välja tulema juba 2014. aastal.