Pealtnäha koomiline eneseleidmise lugu on segu päris elust inspireeritud mälestustest ning filmilikust maailmapildist. „Filmi käivitavaks jõuks on see, kui iseseisvat elu alustavate kokku kasvanud vendade teele tuleb tüdruk ning hakkab selguma kaksikute erinevus,“ kommenteerisid filmi autorid Raul ja Romet Esko. „Lõhume seina ja avame vaatajatele enneolematult ausa kuvandi iseendast.“

Filmi produtsentide Rain Rannu ja Tõnu Hiielaidi sõnul on tegemist noorte filmiga noortele, mis katsetab, kõnetab ja mõjub värskelt. “See on hullumeelne kokteil isiklikest mälestustest, nooruslikust julgusest, naiivsusest ja autentsetest emotsioonidest,” ütles Rannu. 

Vaata Raul ja Romet Esko debüüdmängufilmi treilerit!

Esko vendade huvi filminduse vastu sai alguse lapsepõlves, kui ema kinkis neile videokaamera, millega Raul ja Romet hakkasid märulifilme lindistama. Vendade lühidokumentaalfilm “Välguga löödud”, mis räägib nende varalahkunud sõbrast ja räpparist Mängupoi$$ Kärust, võitis 2020. aasta PÖFF-il parima lühifilmi auhinna ning nende seni viimase lühifilmi “Topelt Turbo” näol on tegemist Eesti esimese ja seni ainsa Hollywoodlikus stiilis märulifilmiga.

“Mind on Kaks” filmis astuvad lisaks Raulile ja Rometile ülesse pea kõik Eesti tuntud ja veel tundmatud filmikaksikud, eesotsas Märt ja Priit Piusiga. Filmi kandvates rollides veel Rain Tolk, Mirtel Pohla, Reimo Sagor, Amanda Hermiine Künnapas, Lil Till, nublu ja paljud teised. 

Filmi stsenaristideks ja režissöörideks on Raul ja Romet Esko, operaator on Toomas Tatar, kunstnik Paul Henrich Daude ning produtsendid on Rain Rannu, Tõnu Hiielaid ja Kirill Volkov. 

Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia, kelle varasemateks linateosteks on „Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas”, „Vaba raha”, „Ükssarvik”, „Kratt", „Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu" ning Tallifornia filmifondi poolt kaasrahastatud filmide hulka kuuluvad „Viimane vahipost” ja kung-fu komöödia „Nähtamatu võitlus”.

Filmi kaasrahastajateks on Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital ja Tallifornia filmifond.

„Mind on kaks” alustab kinodes 29. novembril.