Viimase 30 aasta jooksul on Eesti kinodes 100 000 vaataja klubisse jõudnud 43 filmi ja neist 14 on olnud kodumaised filmid. „Megarets!“ kommenteeris filmi režissöör Rasmus Merivoo.

Kosmoseodüsseiaga ühele poole jõudnud Valdis on tagasi alevis. Labidalöök on Valdise peast pühitud ja ta mäletab kõike! Märt, Ott ja terve alev on aga 20 aastaga kõvasti muutunud ja mäletamisest pole kasu. Egas midagi, poisid peavad jälle Valdisele elu näitama.

Kultusfilmi „Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas“ kauaoodatud täispikk järg toob suurtele ekraanidele vanad tuttavad ja uued seiklused. Filmis löövad kaasa Märt Avandi, Ott Sepp, Vallo Kirs, Liisa Pulk, Kaia Skoblov, Tõnn Lamp, Indrek Ojari, Ago Anderson, Marek Tammets, Indrek Taalmaa, Merle Jääger jpt.

„Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas“ režissöör ja stsenarist on Rasmus Merivoo („Kratt“), operaator Jako Krull („Kratt“), monteerijad Rasmus Merivoo ja Kristin Kalamees („Kratt“), kunstnik Krete Tarkmees („Kratt“). Filmi produtsentideks on Tallifornia dünaamiline duo Tõnu Hiielaid („Kratt“) ja Rain Rannu („Kratt“)

Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia, kelle varasemateks linateosteks on „Vaba raha“, „Ükssarvik“, „Kratt“ ja „Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu“. Tallifornia filmifondi poolt kaasrahastatud filmide hulka kuuluvad „Viimane vahipost“ ja kung-fu komöödia „Nähtamatu võitlus“.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital.

„Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas“ jookseb jätkuvalt kinodes üle Eesti.