„Otsustasime tervitada HBO „Lohede koja“ („House of the Dragon“) teist hooaega suurelt ja tuua see võimalikult autentsel kujul fännideni. Tallinna vanalinn ja keskaegne Niguliste kirik tundus selleks ainuõige valik,“ sõnasb Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna juht Birjo Kiik. Ta lisab, et kuna „Lohede koda“ tegevustik toimub enne menuka sarja „Troonide mäng“ sündmusi, on kasvanud sellele Eestis tohutu jägijaskond ja fännibaas.

Sarja eksklusiivseks eellinastuseks sõitis Eestisse Warner Bros. Discovery meeskond. „Warner Bros. Discovery sisu täieneb pidevalt. Võtame seejuures alati arvesse kohaliku publiku eelistusi. HBO sari „Lohede koda“ on kujunenud ülemaailmseks fenomeniks ning taolist esmalinastust korraldame Eestis esimest korda,“ räägib Slavena Dimova, Warner Bros. Discovery Baltikumi distributsioonijuht.

Birjo Kiik lisab, et erilise eellinastuse korraldamine on Teliale suur privileeg, sest Warner Bros. Discovery poolt on seatud HBO sarjadele ja nendega seonduvatele tegevustele kõrged nõuded. „Muuhulgas pidime eksklusiivsele eellinastusele tagama turvameeskonna, et tagada maksimaalne eksklusiivsus ja et sekunditki uue hooaja esimesest episoodist ei jõuaks Niguliste võlvide alt kaugemale enne episoodi linastumist HBO keskkonnas,“ tõi näite kõrgetest standarditest Birjo Kiik.

Eksklusiivne linastus algas osalejatele interaktiivse Tallinna vanalinna ekskursiooniga, mis keskendus keskaegsetele legendidele ning uskumatutele ja veidratele tõsielulugudele, mis ehitasid silla päriselu ja „Lohede koja“ sarja maailma vahele. Ekskursioon kulmineerus Niguliste kirikus eellinastunud „Lohede koja“ teise hooaja avaosaga. „Niguliste kiriku ruumidesse on peidetud kaks draakonit - üks maalile ja teine skulptuurina. Nii mõnigi sarja suur fänn võis leida end kirikus mõtlemas, kas Niguliste kiriku müstilise põlengu põhjus 1982. aastal võis tegelikult olla põhjustatud hästi peidetud draakonist?“ mõtiskleb Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna juht.

„Lohede koda“ toetub George R.R. Martini romaanile „Tuli ja veri“ ning selle tegevus toimub 200 aastat enne „Troonide mängu“ sündmusi, jutustades Targaryeni maja loo. Teises hooajas astuvad üles: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno, Rhys Ifans jt.

HBO telesari „Lohede koda“ teist hooaega saab vaadata Telia TV HBO keskkonnas alates 17. juunist. Igal nädalal lisandub platvormile üks teise hooaja osa.