Tsahknad valisid toona kirikliku laulatuse: „Käisin teismelisena mitu aastat Jaani kirikus pühapäevakoolis. Minu meelest oli loogiline, et teeme kirikus laulatuse. Ka Marguse jaoks, kes omal ajal õppis Tartus usuteaduskonnas, oli kirikus abiellumine elementaarne.
Mis on nende pikaajalise suhte saladuseks? „Meil on selline komme, et peale abiellumist teeme iga viie aasta tagant peo, kuhu kutsume oma sõbrad, eriti kõik need, kes olid meie pulmas,“ räägib Eesti välisminister ja Eesti 200 juht Margus Tsahkna.
2009. aastal rääkis Tsahkna ajakirjale Anne antud intervjuus, et paarilisega tuleb aus olla.
„Iga suhe on erinev, kuid minu arvates annab abielu emotsionaalse kindlustunde!“ vastax Margus Tsahkna küsimuse peale, kas abielu muudab suhte tugevamaks. „Mehe ja naise suhe on pidevas arengus.“
Mees arvas, et heas suhtes peab jääma vabadus ise olla, seega ka tegeleda oma huvialadega. „Mõlemad pooled peavad teineteise iseloomuga arvestama ja vajadusel kompromisse tegema. Arvan aga, et inimesed ei saa põhimõtteliselt muutuda, seega ei tohi kompromissid olla pealesurutud,“ oli tema arvamus. Mida teha, kui tundub, et midagi on suhtes valesti? „Eelkõige tuleb olla aus ja püüda asjad selgeks rääkida. Paraku on seda alati kergem öelda kui teha.“