AnkruSAAL

Festival tutvustab publikule juba tuntud noorema põlvkonna Eesti artistide uudisloomingut, kuid ka välismaalt saabuvaid muusikuid, kelle nimed ei ole veel rahvusvaheliselt tuntud, kuid kes on oma koduriikides juba auhinnatud ning väga nõutud artistid. Lavale astuvad mitmed säravad ja omanäolised koosseisud, kes toovad publikuni värske ja inspireeriva muusikalise elamuse.

Mathei Florea New Grounds ühendab modernse jazzi ja klassikalise muusika, tuues kuulajateni põhjamaist nüüdisjazzi. Anemoon esitab Anna Regina Kalgi ja Anett Tamme uut loomingut, rõhudes koosmängule ja improvisatsioonidele, pakkudes paeluvaid meloodiaid ja helgeid kõlamaastikke. Kirke Karja, Karl-Juhan Laanesaar ja Raimond Mägi esitlevad uusi kompositsioone, tuues esile otsingulisuse ja tugeva omanäolise helikeele.

Ella Zirina trio

Festivali väliskülalised Ella Zirina Trio ja Egor Doubay-Davor Stehlik Quartet pakuvad rikkalikke ja värvikaid kompositsioone.

Ella Zirina Trio, koosseisus Läti kitarrist Ella Zirina, Itaalia kontrabassist David Macchione ja Hispaania trummar Eloi Pascual Nague, on esinenud erinevates kontserdipaikades üle Hollandi, muuhulgas ka Amsterdamis BIMHUISis, ning tuuritanud 2022. aastal Hispaanias festivaliga Nigran Jazz. Trio osales 2020. aastal Expression of Art auhindade jagamisel ning 2021. aastal auhinnati Ella Virtual Jazz Club Competitionil esimese kohaga.

Egor Doubay

Egor Doubay on Belgias tegutsev saksofonimängija, kelle rahvusvaheline edu viib teda esinema festivalidele ja jazziklubidesse üle kogu maailma. Lisaks on ta lava jaganud jazzmaailma staaridega nagu Aaron Parks, Mark Turner, Dick Oatts, Jesse Van Ruller, Terell Stafford, John Clayton, Wycliffe Gordon, Ferdinand Povel, Jasper Blom, Simon Rigter, Rob van Bavel, Ben van Gelder, Bert Joris ning teistega. Peamiselt tegutseb Egor jazzimaastikul, esinedes koos oma koosseisudega, kuid ta on ka nõutud stuudiomuusik.

Festivali ajakava:

· 17:00 Mathei Florea - New Grounds

· 18:00 Anett Tamm & Anna Regina Kalk - Anemoon

· 19:00 Ella Zirina Trio (LV, IT, ES)

· 20:30 Kirke Karja / Raimond Mägi / Karl-Juhan Laanesaar

· 21:45 Egor Doubay-Davor Stehlik Quartet

· 23:00 Festivali eeldatav lõpuaeg

Ootame festivalile kõiki muusikasõpru, kes tahavad avastada jazzmaailma tulevikusuundi. Piletid on müügil Piletitaskus.