Kaja Kallasest sai esimene eestlane, kes on pälvinud rahvusvahelises poliitikas nii kõrge ametikoha. Tema ametiaeg Eesti peaministrina on sellega lõppemas.

„Mul on au pälvida Euroopa Ülemkogu toetus, et saada nimetatud Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja kandidaadiks. Teie usaldus tähendab mulle palju,“ säutsus Kaja Kallas oma esimeses avalikus sõnavõtus pärast otsuse langemist.

Delfi viibis tähtsal päeval Brüsselis ja kajastas Kallase rohelise tee saamist Euroopa Liidu välispoliitikajuhi ametisse põhjalikumalt SIIN.

Ajalooline otsus pani X-is (varem Twitter) netirahva kihama ja emotsioonid lõid seal lõkkele. Kroonika teeb ülevaate säutsudest, mis Kaja Kallase kõrge ameti kohta sinna postitati. Esimesed meemid ehk naljapildid liikusid säutslas juba enne seda, kui ametlik info oli avalik. Ühele sellisele säutsule reageeris ka Kaja Kallas.

„Tere hommikust ning palju õnne Euroopale ja Eestile! Meil on uus Raudne Leedi tulemas. Milline suurepärane valik Euroopa tõelise ja jätkusuutliku rahu nimel valida Eesti peaminister Kaja Kallas Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgeks esindajaks,“ seisab selles säutsus.

Leidub ka teistsuguseid säutse. Kuna Kaja Kallas ja kunagine Reformierakonna esimees Andrus Ansip pole hästi läbi saanud, siis nüüd visatakse nalja, et Ansipi soov Kallasest vabaneda on täitunud.

Kuna Kaja Kallas astub peaministrina tagasi, siis visatakse nalja ka tema potentsiaalse mantlipärija üle.

Ka välismaal on Kaja Kallase uus uhke tiitel palju tähelepanu pälvinud. „Kui sa lahkusid toast Eesti peaministrina ning tulid tagasi Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja kandidaadina,“ seisab selles säutsus. Viidatakse ka Kallase öeldule, et tema venelasi hommikusöögiks ei söö.