EHHF ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lõid käed, et tuua kohaliku publikuni menukas Rootsi hip-hop bänd Looptroop Rockers. Aastal 1991 Looptroopi nime all kokku tulnud bändi moodustavad räpparid Promoe, Embee ja Cosmic. Tegemist on kunagiste koolikaaslastega, kes ühendasid omal ajal jõud, et anda välja kassette oma sõpradele ja kohalikule hiphopi skeenele. Vahemikus 1993–1998 anti iseseisvalt välja neljast täispikast albumist koosnev kassettide seeria, mille moodustasid „Superstars“ (1993), „Threesicksteez“ (1995), „From the Waxcabinet“ (1996) ja „Punx Not Dead“ (1998). Grupi esimene suur stuudioalbum „Modern Day City Symphony“ jõudis kuulajateni aga aastal 2000.

Tänasel päeval Looptroop Rockersi nime kandev kooslus on tuuritanud üle kogu maailma. Aastal 2017 sai nende karjääris kirja ka oluline verstapost ehk 25 aastat laval. Selle tähistamiseks andsid nad 25 nädala jooksul välja 25 uut lugu ja bändi tervitati ka Swedish Music Hall of Fame’i artistide nimistus.

Eesti HipHop Festival toimub sel aastal 9.-10. augustil. Laval on nublu, 5MIINUST, Genka, reket, DEW8, Tommyboy & Typicalflow, KiROT, Karmo & Küberünnak, Clicherik & Mäx, Bad Art, RLV Massive, Väike PD, AZMA, Prodigyboys, Lil Till, NKN, JONTS, säm, margiiela, MESABBY, Chillin ja SVNDRA.

Samuti naaseb publiku ette suur lemmik Peltareiv ning kavas on ka legendaarsed Ballzy Tänavakoss, Graffitijam, Tantsuvõistlus, Open Mic, Huumoriklubi ja Eesti hiphop karaoke.

Lisainfo ja piletid on Eesti Hip Hop Festival.