Korzhi fännid alustasid päeva juba kell 15.00, kui koguneti Tallinnas superministeeriumi (Suur-Ameerika 1) ette. Sealt alustasid nad rongkäiku staadioni poole. Kohale on tulnud fänne nii Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt ja Tšehhist. Korzhi kontserdil hoiab operatiivselt pilku peal venekeelne Delfi.

Rongkäigus lauldi Korzhi laule ja selleks lasti häälepaelad julgelt valla. Kohaletulnutele jagati ilutulestikku ning see pandi rongkäigu ajal keset üht tänavat ka põlema. Suur rahvamass tekitas Tehnika tänavale pika autode järjekorra, kuna nad pidid inimesed läbi laskma.

A. Le Coq Arenale jõudes oli seal juba tohutu järjekord. Viisijupi võttis üles üks tänavamuusik, kes sealviibijaid kitarrimänguga lõbustas. Kuigi kell 16 lubati inimesi hakata staadionile lubama, siis kell 16.30 rahvamass veel jalgpallimekasse pääsenud ei olnud. Staadioni lähedal müüakse ka kaupa - üks sall maksab seal 30 eurot.

Max Korzhi fänninänn

Kell 17 kirjeldas kohapeal viibinud Kroonika reporter, et publiku seas on valdavalt vene keelt kõnelevaid inimesi ning järjekorral ei paista lõppu olevat. Sama kell hakati inimesi staadionile lubavat. Eestlasi olla kohapeal üksikud, kuid nad räägivad vene keelt. „Mina tulin Belgiast kohale,“ avaldas üks Korzhi fänn, kust ta oma iidolit kuulama oli tulnud. Teine hoidis käes aga Ukraina lippu. „Max Korzh on lihtne artist. Teda tulen kuulama igale poole,“ sõnas ukrainlasest noormees.

Max Korzhi fännid tulid kohale lähedalt ja kaugelt

Kroonika reporter kirjeldas ka, et publik olla kohapeal metsik. „Karjutakse ja lärmatakse, siin on metsikud noored,“ vahendas ta kohapeal toimuvat. Esimesi eestlasi kohtas ta infopunkti juures, tegemist oli vene keelt mõistvate eestlannadega.

Pool tundi enne Korzhi planeeritud etteastet oli rahvas Lillekülas juba joviaalses tujus. Korzhi kuulama tulnud noored olid eriti lärmakad. „Niidame Tallinna maha!“ hüüti mitmelt poolt lõbusas peotujus ja viidati, et kontsert tuleb raju.

Korzh pidi lavale tulema kell 19. Veerand tundi pärast lubatud aega muusikut veel laval polnud. Publikul aga enda lõbustamisega ja õhtu veetmisega Lilleküla staadionil muresid pole. Kell 19.40 tehti A. Le Coq Arenal abieluettepanek, kus üks külastaja palus enda kaaslanna endale naiseks. Naine vastas jaatavalt ning kogu staadion juubeldas nii, et kohalolijad oleksid äärepealt kurdiks jäänud. Kroonika reporter vahendas, et peatne pruut on juba lapseootel ja terve staadion oli nende kihlumise üle äärmiselt õnnelik.

Max Korzhi kontserdil kihlusid kaks külastajat

Veidi peale kella 20 tuli Korzh lavale suure suitsupahmaka saatel. Publik hullus ja Valgevene muusiku kontsert sai ametliku hoo sisse.

Max Korzhi jõudis viimaks lavale (keskel sinises)

Oma päritolumaal Valgevenes ja Venemaal on Korzh nn mustas nimekirjas, sest ta on sealsete režiimide vastane. Kui Venemaa alustas täiemahulist sõda Ukrainas, tegutses Korzh koheselt ja tühistas kõik esinemised Venemaal, avaldas toetust Ukrainale ning tuli välja selle teemalise lauluga. Tema sõnum on selge: õigus on Ukrainal, kes kaitseb oma kodu.

Max Korzhi looming jõudis esmakordselt kuulajateni 2012. aastal, mil artist andis välja oma esimese sooloalbumi. Tema loomingut on iseloomustatud kui unikaalset ja tänapäevaselt nooruslikku, mis haarab oma lihtsusega. Kuulajate sõnul oskab Korzh laulusõnade kaudu anda edasi terve tunnetepaleti ja viia selle massidesse. Tallinna kontserdil esitab Max Korzh oma parimaid hitte läbi aegade, mille sekka kuuleb ka uusi laule.