Bändiliige Louis Cole selgitas Rakvere Funkfestilt eemalejäämist pressiteate vahendusel lähemalt. „Mul on väga kahju. Ma pean tühistama KNOWERi juulikuise tuuri. Mul diagnoositi mingisugune närvisüsteemi läbipõlemine / kroonilise väsimuse sündroom ja arstid ütlesid, et ma ei peaks end praegu koormama. Kui väga ma ka ei vihkaks sõude tühistamist, siis ma ei saa hetkel oma tervisega riskida. Pean selle kuu vabaks võtma, et terveks saada,“ sõnas Cole.

Lisaks Rakvere Funkfestile jääb KNOWERil seega juulis üles astumata veel üheteistkümnes linnas üle Euroopa.

Rakvere Funkfesti peaprodutsent Mihkel Mäekalle andis teada, et mõistab Cole’i otsust täielikult. „Soovime Louisele kiiret ja tõhusat tervenemist. Tervise osas ei saa kunagi järeleandmisi teha,“ ütles Mäekalle.

Kuna uudis Cole’i eemalejäämise ja tervise osas on alles värske, ei ole programmi osas veel asendust leitud. „Programmi osas ei kavatse me kuidagi taset alla lasta ja tegeleme hetkel aktiivselt väärika lahenduse leidmisega. Anname külastajatele programmi täiendusest teada nii pea kui võimalik ja oleme tänulikud kõikide festivalikülastajate mõistva suhtumise eest,“ lausus Mäekalle.

Rakvere Funkfest toimub laupäeval 20. juulil Rakvere Vallimäel, kus astuvad üles kodumaised artistid nagu Haldi & ans Flamingo, Arg Part ja The Teps.

Traditsioonilise eriprojekti bändis laulavad Michael Jacksoni tuntumaid hitte aga ALIKA, Norman Salumäe ja MARTA LOTTA.

Festivalil astub bändiga üles ka Liis Lemsalu, kes oma repertuaari spetsiaalselt funki-rütmidesse on seadnud.

Lisainfo ja piletid Rakvere Funkfestile on leitavad SIIT.