Tegemist on 1. juulil 2024 registreeritud ettevõttega, mis tegeleb Malle Leisi kui kunstniku pärandi hoidmise, jäädvustamise ja levitamisega. Malle Leis Estate’i taga on Malle Leisi ja Villu Jõgeva pärijad Sandra Jõgeva ning Henrik Jõgeva.

Ettevõtte avatav koduleht tutvustab lühidalt Malle Leisi loomingut ja biograafiat; võimaldab veebipoest osta tema teoste põhjal valminud siidirätte ja žikleesid.Veebilehelt tellitavate siidirättide puhul on tegemist Malle Leisi teoste reproduktsioonidega, mis tehtud kunstniku akvarellide põhjal. Žikleed ehk kõrgresolutsioonilise digitaalse printeriga paljundatud kunstiteosed on Leisi akvarellide ja siiditrükkide põhjal valiminud originaalsuuruses teosed. Žikleed on nummerdatud ja piiratud tiraažiga.

Lisaks leiab avatavalt kodulehelt teavet näituste kohta, kus on väljas Malle Leisi teosed; lehelt leiab ka infot kunstnike Malle Leisi (1940-2017), Villu Jõgeva (1940-2019) ning Andrus Joonase (1970- 2021) mälestusele pühendatud Põhja-Itaalias Molini di Triora külas asuva loomeresidentuuri „Tee kadunud linna“ kohta. Veel on kodulehe kaudu kõigil huvilistel võimalik broneerida ateljeevisiiti Malle Leisi endisesse ateljeesse Tallinnas Kristiine linnaosas.

Jaga
Kommentaarid