Samost vastas kriitikale, säutsudes: „Igaks juhuks mainin, et kõik lollid, kes närvidele käivad, saavad täna bloki.“

X-is vallandus aga Samosti kirjapandu peale hoogne säutsumöll.

„See oleks mõnus teisipäevane joomismäng - iga Samosti bloki peale pits. Sa oled juba blokitud?“ kirjutas Mart Raamat.

Säutsudest selgus, et Samost on varemgi blokeeringuid helgelt jaganud.

„Mina sain viidatud isikult „lolli“ diagnoosi ja bloki juba aastaid tagasi kui ka ühe kergelt kriitilise küsimuse esitasin,“ säutsus teine.

„Ma olen juba ammu blokitud, küsisin kriitilisi küsimusi mingil teemal,“ kirjutas kolmaski kasutaja, kes leidis ennast sarnasest olukorrast.

Samosti säuts andis ka inspiratsiooni keelemängudeks.

Aivo Peterson sai süüdistuse riigireetmises

Süüdistuse kohaselt abistasid Aivo Peterson ja Dmitri Rootsi mullu oktoobrist tänavu 10. märtsini Venemaa Föderatsioonist saadud suuniste alusel teadlikult ja organiseeritult Venemaad ning Venemaa ametiasutuste ülesandel tegutsenud inimesi Eesti Vabariigi iseseisvuse, sõltumatuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud vägivallata tegevuses.

Süüdistuse järgi osalesid süüdistatavad teadlikus mõjutustegevuses, mille eesmärk oli luua Eestis Venemaa välis- ja julgeolekupoliitika narratiive ja propagandasõnumeid toetav poliitiline ühendus, teatas riigiprokuratuur.

Selle ühenduse kaudu taheti süüdistuse kohaselt luua Venemaale võimalus ohustada Eesti põhiseaduslikku korda, sekkuda Eesti sisepoliitikasse ning mõjutada ka välispoliitikat.

Samuti abistas Aivo Peterson ka süüdistuse saanud Andrey Andronovit Eesti iseseisvuse, sõltumatuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud vägivallata tegevuses.