Delfi venekeelsele toimetusele oli juba ammu teada, et Jurtšenko ootab last, sest ka raseduse viimastel kuudel tegi ta poliitikas aktiivselt kaasa, kuid Jurtšenko palus niivõrd hapra uudise avaldamisega oodata.

Julianna Jurtšenko

Tulevikuplaanidest rääkides sõnab Jurtšenko, et toonase linnapea Mihhail Kõlvartiga oli kokkulepe, et Jurtšenko naaseb esimesel võimalusel tööle. „Linnas vahetus valitsus ja see muutis loomulikult ka minu plaane. Kuna minu leping lõppes valitsuse vahetuse tõttu, siis viis päeva enne esimest võimalust rasedus- ja sünnituspuhkusele minna asusin tööle erafirmasse ning nüüd kavatsen pooleteist aastat eelkõige pojale pühenduda. Praeguse tööandjaga on kokkulepe, et kui saame taas Tallinnas võimule ja mulle tehakse ettepanek tulla tagasi Lasnamäe linnaosavanema ametikohale, siis saan seda takistamatult teha. Lasnamäel on jäänud realiseerimata palju plaane ja lubadusi, nii et olen valmis tagasi tulema hoolimata kardinaalsetest muutustest isiklikus elus,“ räägib Jurtšenko ja lisab, et naudib emadust ega mõtle liiga kaugele ette.

Mis puudutab Jurtšenko poliitilist tegevust laiemalt, siis sügiseks plaanib ta igal juhul aktiivsem olla. „Muu hulgas olen Keskerakonna Lasnamäe linnaosa esimees ning sellega kaasnevad kohustused ja ülesanded,“ sõnab ta.

Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski korralduse kohaselt vabastati alates 14. aprillist seoses teenistustähtaja lõppemisega linnaosade vanemad, sealhulgas Lasnamäe linnaosavanem Julianna Jurtšenko. Alates 15. aprillist on määratud ajutisteks linnaosavalitsuste juhtideks haldussekretärid.

Jurtšenko linnaosavanema leping lõppes kõigest paar päeva enne seda, kui tal oli plaanis lapsehoolduspuhkusele minna.

Jaga
Kommentaarid